Nodot tukšās pudeles Latvijā vairs nemaz nav izdevīgi

0 komentāri

Daudzi noteikti atceras, ka padomju laikos varēja nodot visdažādākās stikla pudeles un par to saņemt naudu. Dažkārt pat prāvu summu, ja uz taras nodošanas punktu tika vesti maisiem pudeļu. Tagad stikla pudeļu nodošana vairs nav izdevīga.

Vienu šādu stikla pudeli iespējams atkārtoti izmantot līdz pat 16 reizēm. Tas nozīmē, ka viena pudele laika gaitā atsver gandrīz vienu šādu kasti, kurā ir 20 pudeļu. Vairāk nekā trīs gadus tukšās taras pieņemšanas punkti ir, piemēram, dažos veikalos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Internetā atrodami vēl pāris uzņēmumi, kas pieņem tukšās pudeles. Tiek pieņemti līdz pat 20 visdažādāko pudeļu veidi. Pārtikas tirgotāju asociācijā norāda, ka šobrīd pudeļu pieņemšanā dominē tikai alus ražotāji, turklāt tas balstās uz zināmu pircēja, tirgotāju un ražotāju entuziasmu.

Skaties foto:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā saka, – valsts par prioritāti izvēlējās attīstīt dalīto atkritumu vākšanu, kas iekļauj daudz vairāk stikla taru veidus, ne tikai pudeles. Abu sistēmu uzturēšana mazai valstij nebūtu izdevīga un ka nākotnē plāno strādāt pie tā, lai iedzīvotājiem būtu vairāk pieejami konteineri stiklam.

Ministrijā norāda, ka šādā veidā ik gadu tiek pārstrādāti apmēram 30 tūkstoši tonnu stikla, un tā ir vairāk nekā puse no visa radītā stikla atkritumu daudzuma. Tiesa, stikls netiek pārstrādāts Latvijā. Un tas nozīmē, ka, iespējams, pudeļu vācējus lielceļu malās vai pēc plašākiem pasākumiem sastapt būs arvien grūtāk.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas