No Salu tilta lec, lai priecātos, bet Vanšu tiltu izvēlas pašnāvnieki

1 komentārs

Rīgas tilti ik pa laikam piesaista cilvēkus, kuri sola mesties no tiem lejā, atņemot sev dzīvības. Kas tas ir – uzmanības piesaistīšana vai kas cits, diskutēts daudzas reizes. Neatkarīgi no atbildes svarīgi šos cilvēkus izglābt un psiholoģiski smagās pārrunas ne vienmēr šajās reizēs ir psihologu darbs.

Vienas diennakts laikā divi pašnāvības mēģinājumi uz Akmens tilta. Abas reizes no tilta Daugavā solījuši lēkt un sev dzīvību atņemt vīrieši.

Pirmajā reizē cilvēku no lēciena atrunājuši pašvaldības policisti, otrajā viņam palīgā ieradušies glābēji. Lai gan šādās situācijās glābējiem palīdz krīzes centra speciālisti, viņi atzīst, ka bieži vien jārīkojas ļoti ātri un līdz ar to – pašiem!

VUGD pārstāvis Juris Blūzmanis saka, ka viņa darba pieredze jau laikus ļauj ar lielu precizitāti noteikt, kas tad īsti cilvēkam ir padomā. Pavisam vienkārši – to parāda tilta izvēle.

Vienkāršam garāmgājējam – aculieciniekam Juris Blūzmanis iesaka, pamanot kādu, kurš gatavojās vai draud veikt pašnāvību, vispirms zvanīt glābējam un pašam tomēr rūpīgi padomāt, vai ielaisties sarunās. Ja neesat speciālists, jūs nekad nezināt, vai izvēlēsities pareizos vārdus.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Murka
  0

  Murka

  Ja neesat speciālists, jūs nekad netinat, vai izvēlēsieties pareizos vārdus.
  kas tas par teicienu - nekad netinat? :)))))

  02.06.2015 23:32

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas