Melnā statistika: Latvijā šogad notikušas jau 14 500 lielākas un mazākas autoavārijas

1 komentārs

Šogad Latvijā notikuši vairāk nekā 14,5 tūkstoši ceļu satiksmes negadījumu. Satraucoši, ka šajā gadā ir pieaudzis kopējais avāriju skaits un arī vairāk cilvēku nekā pērn ievainoti negadījumos. Lai saprastu, kādi ir galvenie smago avāriju iemesli, sīkāku izpēti ir veicis Valsts tiesu ekspertīžu birojs.

Valsts tiesu ekspertīžu biroja eksperts Oskars Irbītis norāda, – tas, kāpēc Latvija avāriju ziņā ilgstoši Eiropā atrodas antitopu augšgalā, – ir cēloņsakarību buķete. Viens no iemesliem arī vājā satiksmes noteikumu pārzināšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Gājēji pie mums ir nedisciplinēti, bieži esam konstatējuši tieši šos iemeslus, kas attiecas uz kaut kādiem gājēju pieļautajiem pārkāpumiem, bet – ja mēs atmetam šos mazāk aizsargātos un runājām par satiksmi kā tādu, tad tie ir negadījumi krustojumos, apdzīšana, kreisā pagrieziena manevrs,” teic Irbītis.

Runājot par ātrumu, tas visbiežāk būtiski palielina avārijas seku smagumu, bet nav galvenais iemesls avārijai. Tomēr, lai vairāk izanalizētu smago avāriju cēloņus, trūkst arī policijas resursu – valstī ir vairāku simtu policistu iztrūkums.

“Mēs nenoliedzam, ka šobrīd policijai darbavietas nav pilnībā nokomplektētas. Skaidrs, ka tas arī savā ziņā rada šo situāciju, kad atsevišķās vietās policijas darbinieki nav redzami, tāpēc ka viņi vienkārši nenāk. Acīmredzot algas nav konkurētspējīgas, cilvēkus nemotivē nākt strādāt policijā,” secina Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Ekspertu ieskatā netrafarēto policijas automašīnu skaita palielināšana uz ceļiem un satiksmes noteikumu mācīšana no bērna kājas ne tikai skolā, bet arī ģimenē, varētu būt ceļš pretim risinājumam. Taču aptaujātie autovadītāji norāda – bargāki sodi jāpiemēro arī mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • SKAĶIES ELVĒ
    0

    SKAĶIES ELVĒ

    KAS PIE VELNA IR CEĻU AVĀRIJAS???? NOALGOJIET TAČU BEIDZOT TEKSTA REDAKTORU

    05.11.2015 15:00

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas