Latvijas diplomātu automašīna pieķerta ar vērienīgu kontrabandas cigarešu kravu

0 komentāri

Latvijas vēstniecībai Baltkrievijā piederoša automašīna ar diplomātiskajiem numuriem pieķerta ar kontrabandas cigarešu kravu. Kontrabandas pārvadātājs aizturēšanas brīdī piesedzās ar diplomātiskajām privilēģijām.

Svētdien vakarā uz Baltkrievijas-Lietuvas robežas, Medininku ceļa postenī aizturēta kāda Audi markas automašīna ar diplomātiskajiem numuriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

LNT kļuvis zināms, ka aizturētā automašīna piederējusi Latvijas vēstniecībai Minskā un ar šo diplomātisko automašīnu vesta vērienīga cigarešu kontrabandas krava. Lietuvas muitniekiem radušās aizdomas un tie lūguši parādīt, kādas preces tiek vestas.

Pilsonis, kura vārds netiek minēts, atvēris Audi bagāžnieku, taču aizbildinoties ar diplomātisko neaizskaramību tajā esošās lietas, kas bija pārsegtas ar audumu, pārbaudīt neļāva un bagāžnieku uzreiz aizvēris.

Muitas amatpersonām vīrietis neļāva pārbaudīt arī personiskās lietas. Saistībā ar notikušo izsaukts vēstniecības pārstāvis, kura klātbūtnē automašīna pārmeklēta un to caurskatot ar rentgena kontroles sistēmu, aizdomas apstiprinājušās.

Automašīnā bija paslēptas 12 kastes Winston Blue cigarešu. Lielākā daļa paslēpta bagāžas nodalījumā zem auduma, pārējās – čemodānos un ceļojuma somās. Provizoriskā cigarešu vērtība – 14 400 eiro. Nelikumīgi vestie tabakas izstrādājumi ir aizturēti un par notikumu sākta pirmstiesas izmeklēšana.

Latvijas Ārlietu ministrija, LNT ziņām apstiprināja, ka šāds incidents patiešām ir noticis, taču tajā neesot iesaistīti Latvijas diplomāti.

Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Jā, es varu apstiprināt, ka tur ir iesaistīta diplomātiskā mašīna, tas nav diplomāts! Tas ir tehniskās darbinieces dzīvesbiedrs, kurš pārvietojās ar mašīnu, kurai ir diplomātiskie numuri un attiecīgi mēs varam apstiprināt, ka tāds incidents ir bijis un, ka šobrīd jau sākta dienesta izmeklēšana, mēs gaidām arī oficiālos dokumentus no Lietuvas.

Ārlietu ministrijā skaidro, ka pēc dienesta izmeklēšanas un visu materiālu iepazīšanās tikšot lemts par iespējamo sodu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas