Kūlas dedzinātāji atklājuši sezonu! Dzēsti jau septiņi lieli kūlas ugunsgrēki!

1 komentārs

Pagājušajā diennaktī dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki, un lielākie no tiem bija Jaunjelgavā, Jelgavas ielā, kur kūla dega 10 000 m² platībā, Talsu novada Abavas pagastā 7000 m² platībā, Aizputē, Priežu ielā, 300 m² platībā, Salacgrīvā, Grīvas ielā, un Jelgavā, Prohorova ielā – 100 m² platībā, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pagājušajā gadā dzēsti 2786 kūlas ugunsgrēki, no kuriem 2710 gadījumos dega tikai sausā zāle, bet 76 gadījumos kūlas degšanas rezultātā dega arī ēkas, transportlīdzekļi un cieta trīs cilvēki. Kūlas dedzināšanas rezultātā 2015. gadā izdega 3256 hektāri Latvijas teritorijas.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šā gada 2. marta plkst. 6.30 līdz 3. marta plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 34 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu un 11 uz glābšanas darbiem, savukārt trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar plkst. 22.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Pūpolu ielu Rēzeknē, kur  dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg saimniecības ēka ar garāžu pilnā platībā un liesmas ir pārmetušās uz dzīvojamās mājas jumtu. Kopējā ugunsgrēka platība bija 120 m². Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 02.11.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega trīs automašīnas, atkritumi, skaidas, saimniecības ēka un divas reizes uz plīts bez uzraudzības atstāts ēdiens.

Foto

1 komentārs

TOP komentāri

  • Protams
    0

    Protams

    Kūla jādzēš tāpat kā jāslauka pagalms, nekur nedēties. Krietnais kareivis Šveiks teica: Stacijās zaga un zags.

    03.03.2016 11:46

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas