Krāpnieki Ss.lv uzdodas par darba devējiem, lai izkrāptu personas datus

8 komentāri
Krāpnieki Ss.lv uzdodas par darba devējiem, lai izkrāptu personas datus
Foto: Skaties.lv

Tev noteikti jāizlasa

Sludinājumu portālā Ss.lv darba sludinājumu sadaļā tiek meklēts cilvēks šofera amatam. Aizsūtot pieteikumu, “darba devējs” uzreiz pieprasa atsūtīt savus personas datus, kas, visticamāk, ir krāpšanas mēģinājums, ziņo kāds Skaties.lv lasītājs.

“Ss.lv sludinājums darba meklētājiem. Vakance – šoferis SIA b.c.d. Kontaktpersona – Laura Gūtmane, protams, neīsta persona. Es pieteicos šai vakancei un pēc divām dienām e-pastā saņēmu atbildi, ka esmu viens no desmit cilvēkiem, kuri der šim darbam. Šī persona lūdz, lai atsūtu savu pases vai autovadītāja apliecības kopiju. Sapratu, ka tie ir krāpnieki,” raksta kāds darba meklētājs, kurš ir satraucies, ka lētticīgāki cilvēki varētu uzķerties šim trikam.

Lasītājs pieļauj, ka vēlāk izkrāptos datus varētu izmantot, piemēram, ātro kredītu saņemšanai uz upura vārda u.c. nelikumībām.

8 komentāri

TOP komentāri

 • mimi
  +4

  mimi

  Tad kāpēc "darbadevējam" nepieciešama pases kopija vai tiesību kopija? Pases datus normālā gadījumā prasa tikai pie darba līguma slēgšanas.

  06.05.2015 18:08

 • Artūrs Romānovs
  +1

  Artūrs Romānovs

  Šis krāpšanas sludinājums darbojas jau vairak kā pusgadu! Pats arī biju darba meklējumos bet kad prasīja vadītāja apliecības foto tad sutiju ar aikrāsotiem personas datiem! Un atšuvās ! Vēl joprojām ir saglabājušies tie epasti yun tel nr!
  Godīgi cilvēki nevar strādāt kur būtu patiešām nepieciešama kad informācija!

  06.05.2015 19:56

 • normunds
  0

  normunds

  Sveika

  04.10.2015 02:28

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas