Kontrabandas smēķu plūsmu Latvijā varētu apturēt īpaši skeneri

0 komentāri

Robežsardze un muita atzīst, ka maksimālu nelegālo preču plūsmas kontroli nodrošinātu īpaša skenera uzstādīšana Indras muitas kontroles punktā.

Gandrīz ik dienu var dzirdēt par jauniem kontrabandas gadījumiem, kur konfiscēto cigarešu skaits mērāms tūkstošos. Šobrīd visapjomīgākie pārkāpumi tiek konstatēti uz Latvijas–Baltkrievijas robežas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ik dienu Indras muitas kontroles punktā ienāk ap 25 tranzīta vilcienu sastāviem no Baltkrievijas. Šis Latvijas Austrumu robežas muitas postenis ir viens no noslogotākajiem ne tikai dzelzceļa pārvadājumu ziņā, bet arī kontrabandā. Šā gada nepilnos 3 mēnešos atklāti vairāk nekā 2,5 miljoni kontrabandas cigarešu.

Viens no faktoriem, kas ietekmē apjomīgo cigarešu kontrabandu no Baltkrievijas, ir tas, ka mūsu valstī strādā noziedzīgi tīkli, kuros iesaistīti tūkstošiem cilvēku – sākot no galvenajiem organizētājiem līdz pārdevējiem uz ielām, atzīst Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks. Grūtības sagādājot apjoms, ar ko jāstrādā policijai, kā arī tas, ka informācija par pārbaudēm noziedzīgo grupējumu vidū nokļūst zibenīgā ātrumā.

Pagājušajā gadā, konstatējot aptuveni 20 miljonus kontrabandas cigarešu, valstij novērsti zaudējumi piecu miljonu eiro vērtībā.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas