Ko praksē nozīmē ķīmiskā kastrācija, kuru grib piemērot pedofiliem?

2 komentāri

Portālā Manabalss.lv sāksies parakstu vākšana par stingrākiem sodiem dzimumnoziedzniekiem, kas paredz arī pedofilu piespiedu ķīmisko kastrāciju. Ko tā īsti nozīmē?

Ķīmiskā kastrācija nozīmē lietot medikamentus, kas nomāc seksuālo tieksmi. Partija Saskaņa kopā ar citiem domubiedriem uzskata, ka pedofilus vajag ne tikai bargāk sodīt, bet arī ķīmiski kastrēt piespiedu kārtā. Par to partija sāks parakstu vākšanu portālā Manabalss.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mēs varam debatēt, vai tas aizskar pedofila cilvēktiesības vai neaizskar, patīk viņam tas vai nepatīk, bet daudzās Eiropas Savienības valstīs minētais institūts strādā pietiekami efektīvi,” pauda deputāts Andrejs Elksniņš.

Piespiedu ķīmiskā kastrācija kā soda mērs atsevišķās Eiropas valstīs tiešām darbojas. Pirmā to 2009. gadā ieviesa Polija. Tās piemēram drīz sekoja arī Krievija. Vēlāk pedofilu piespiedu ķīmisko kastrāciju ieviesa Moldovā, bet drīz vien šo normu kā cilvēktiesībām neatbilstošu atcēla valsts konstitucionālā tiesa atcēla. Šo soda mēru pirms trim gadiem ieviesusi arī Igaunija.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Jo
  +1

  Jo

  Eiropas valstis Krievija un Moldova, kas nav ES. Great success

  29.07.2015 10:34

 • Mhm
  0

  Mhm

  Raksts ir par visu un ne par ko. Būtu detalizētāk minējuši, kas tā tāda ir un cik ļoti statistiski tā ir efektīva, ja jau tautu aicina balsot, lai zinam, par ko balsojam.

  29.07.2015 12:56

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas