Ķengaragā gājēju pārejas šķērsošana prasa pamatīgas piepūles

0 komentāri

Kuram taisnība – gājējam vai autovadītājam? Vieniem šķiet, ka otri brauc pārāk ātri, bet otriem, ka pirmie vazājas kur nevajag. Vēl saspringtāks šis konflikts kļūst pie gājēju pārejām. Ne par velti skatītāji mums zvana un sūdzās, ka dažas no tām teju nav iespējams šķērsot. Par to tad arī mūsu pēdējais stāsts!

Pāriet pāri ielai pa gājēju pāreju – it kā vienkāršs uzdevums, taču Rīgā un droši vien arī citviet Latvijā ir tādas gājēju pārejas, kuru šķērsošana prasa pamatīgas piepūles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viena no tādām ir Ķengaragā Maskavas ielā, kas atrodas tieši pie tramvaja pieturas. Automašīnas tur brauc visai ātri, un, braucot Salaspils virzienā, gājēji aiz pieturas nojumes vienkārši nav redzami – šoferi viņus pamana pēdējā brīdī.

Tieši tāpēc vietējie iedzīvotāji sūdzas, ka gājēju pāreju tikpat labi varot saukt par gājēju pārbrauktuvi.

Ne jau par velti autoskolās topošajiem šoferiem māca – tuvojoties gājēju pārejai, labāk noņemt kāju no gāzes pedāļa. Taču likumsargi uzsver, ka šajā gadījumā, ja tā var teikt kokam ir divi gali un gan šoferim ir jāpalaiž gājējus, gan gājējiem jāpārliecinās, ka viņus palaiž

Likumsargi atceras gadījumus, kad vainu par avāriju uz gājēju pārejas jāuzņemas arī gājējam.

Autovadītājus, kuri tīši nepalaiž gājējus šķērsot ceļu pa gājēju pāreju, soda ar naudas sodu līdz pat 70 eiro.

Pagājušajā gadā sodīti 330 šoferi. Savukārt gājējam par nepareizu ielas šķērsošanu var nākties šķirties no 7 – 30 eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas