Drošības policija: islāmistu uzbrukumi Eiropā var nelabvēlīgi ietekmēt drošību Latvijā

0 komentāri

Drošības policijas vērtējumā terora akti Kopenhāgenā pierāda, ka islāmistu teroristi rada arvien nozīmīgākus draudus arī Ziemeļeiropas reģionā. Lai gan Latvijā, tāpat kā pārējās Baltijas valstīs, terorisma draudu līmenis saglabājas salīdzinoši zems, terorisma draudu tendences Eiropā ilgtermiņā var nelabvēlīgi ietekmēt arī drošības situāciju mūsu valstī.

“Šā iemesla dēļ ir jāturpina stiprināt nacionālo pretterorisma sistēmu un jāveicina pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju spējas efektīvi novērst teroristiska rakstura apdraudējumus,” vēstīts Drošības policijas paziņojumā pēc apšaudes Kopenhāgenā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

14. februārī notikušie uzbrukumi Kopenhāgenā, Dānijā, vēlreiz apliecina, ka terorisms šobrīd ir viens no galvenajiem draudu faktoriem Eiropā. Traģiskie notikumi Kopenhāgenā arī parāda, ka teroristi arvien biežāk Eiropā organizē uzbrukumus ar šaujamieročiem un ir gatavi iesaistīties bruņotā konfrontācijā ar tiesību aizsardzības institūciju pārstāvjiem.

Ja vēršanās pret policistiem ir salīdzinoši jauna islāmistu teroristu darbības tendence, tad personas, kuras islāmistu teroristu izpratnē ir vainojamas par islāma zaimošanu, kā arī ebreju reliģiskie objekti jau daudzus gadus ir starp prioritārajiem islāmistu teroristu uzbrukumu mērķiem Eiropā. Vienlaikus terora akti Kopenhāgenā arī norāda uz vēl vienu terorisma tendenci Eiropā, proti, viens islāmistu teroristu organizēts uzbrukums bieži vien iedvesmo uz līdzīgām darbībām arī citus radikālās islāma interpretācijas atbalstītājus. Tas savukārt rada risku, ka radikāli noskaņotas personas var plānot jaunus uzbrukumus Eiropā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas