Dedzinātās kūlas dēļ Latvijā vairākās vietās nodeg arī šķūnīši

0 komentāri

Aizdedzinātās kūlas dēļ Latvijā vairākās vietās nodeguši vairāki šķūnīši. Pagājušajā diennaktī ugunsdzēsēji piedalījušies 116 pērnās zāles ugunsgrēku dzēšanā, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Lielākais pērnās zāles ugunsgrēks bijis Jelgavas novadā, jo tur kūla degusi 30 hektāru platībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr pērnās zāles dedzināšana ir nodarījusi arī lielākus postījumus, piemēram, Daugavpils novadā nodeguši trīs šķūņi, viens pat 100 kvadrātmetru platībā.
Kopumā šogad reģistrēti jau 2214 kūlas ugunsgrēki.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud ne tikai cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Pagājušajā diennaktī dzēsts 41 ugunsgrēks

Bez degošās kūlas pagājušajā diennaktī dzēsts 41 ugunsgrēks, no tiem divās ugunsnelaimēs cietuši divi cilvēki.

Vakar Pāvilostas novadā divstāvu dzīvojamā mājā deguši sadzīves priekšmeti astoņu kvadrātmetru platībā. Ugunsnelaimē cietusi 37 gadus veca sieviete, jo saindējusies ar dūmiem.

Savukārt Daugavpils novadā dedzis šķūnis 100 kvadrātmetru platībā. Iespējams, no šķūņa ugunsliesmām aizdegusies arī pērnā zāle, kas turpat degusi piecu hektāru platībā. Ugunsgrēka laikā savainojumus guvis 54 gadus vecs vīrietis.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas