Cietušās stāsts: Ss.lv vīrietis uzdodas par dzīvokļa īpašnieku un grib izkrāpt naudu

0 komentāri

Kādai sievietei dzīvokļa meklējumi teju beigušies ar naudas izkrāpšanu. Viņu uzrunājis kāds lēts dzīvokļa īres piedāvājums Jelgavā – tikai simts eiro mēnesī –, taču aizdomas radījusi dzīvokļa īpašnieka kāre uz karstām pēdām iemaksāt drošības naudu.

”Bijām aktīvos dzīvokļa meklējumos, un es ievietoju ss.lv sludinājumu, ka meklēju dzīvokli Jelgavā. Neņemot vērā to, ka sludinājums jau pirms pāris dienām tika izdzēsts, šodien saņēmu zvanu no kāda Ruslana Ivanova. Viņš izīrējot divistabu dzīvokli Jelgavā, Uzvaras ielā, par 100 eiro mēnesī. Diezgan šokējoši lēti un neticami. Viņš arī atsūtīja dzīvokļa bildes uz e-pastu. Dzīvoklis izskatījās labs – izremontēts, ar visām mēbelēm – iebūvēto virtuvi utt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nākamajā telefona sarunā, jautājot, kad varam dzīvē apskatīt dzīvokli, izrādās, ka Ruslans dzīvojot Daugavpilī. Vārdu pa vārdam, un viņš izstāsta visu par komunālajiem maksājumiem, īres līguma slēgšanu pie notāra utt. Vilinoši? Ļoti!

Ruslans saka, ka varot rīt braukt uz Jelgavu, bet ”jūs tikai atsūtiet savu vārdu, uzvārdu un personas kodu, un pārskaitiet man simts eiro drošības naudu, un rīt ar visu notāra līgumu būšu Jelgavā!” Ruslans apgalvo, ka dzīvoklis pieder viņam.

”Hmmm… šeit 100% sāku saprast, ka kaut kas nav tīrs. Piezvanot paziņām, uzzinu, ka dzīvokli vispār pieder kādai Signei. Kaut kas neiet kopā, vai ne? Protams, vairs uz viņa telefona zvaniem neatbildu, jo saprotu, ka tā ir kārtējā cilvēku krāpšana,” raksta sieviete, kas veiksmīgi izvairījusies no krāpšanas.

”Nez, cik cilvēki dienā uz to visu uzķeras? Shēma jau izstrādāta ļoti izcila, gan jau nopelnīt arī var ļoti labi… tikai katru dienu jāmaina telefona numurs,” vaicā sieviete.
Skaties.lv skaidro!

Valsts policija portālam Skaties.lv skaidro, ka likumsargi ir informēti par gadījumiem, kad, tīkojot svešu naudu, krāpnieki uzdodas par dzīvokļu īpašniekiem. ”Bieži šie sludinājumi, kas parādās internetā, ir aizdomīgi. Cilvēki ir iesnieguši sūdzības policijā par to, ka viņi ir samaksājuši par dzīvokli un nav solīto saņēmuši. Ir gadījumi, kad atrodas ārzemēs. Persona pati atrodas Vācijā un nevar ierasties laikus, bet pirms tam prasa drošības naudu. Cilvēki par to ziņoja, un ir uzsākti kriminālprocesi. Tādēļ tas, ko no mūsu puses, – ja šķiet, ka ir aizdomīgi un ja prasa maksāt priekšapmaksu, to nekādā gadījumā nedrīkst darīt, tas ir riskanti, pastāv iespēja, ka tiek izkrāpta nauda, un aicinām būt piesardzīgiem, vai ir vērts sadarboties ar šādu personu, vispirms noskaidrojiet visu, tad apskatieties un parakstiet līgumu. Ja gadās situācijas, kad nauda ir samaksāta, jāziņo policijai.

Pārsvarā shēmas ir vienkāršas. Daudzi vieglprātīgi iekrīt uz lētiem piedāvājumiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas