Četras personas apsūdzētas eiro un latu viltošanā

0 komentāri

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien plkst. 11.00 plāno izskatīt krimināllietu, kurā par lata un eiro monētu viltošanu apsūdzēta četru personu grupa.

Kā liecina informācija Tiesu informatīvajā sistēmā, lietu iztiesās Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesnese Baiba Jakobsone.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Krimināllietu tiesai 20. janvārī nodevusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību grupas plāns bija pārdomāts un starp grupas dalībniekiem pastāvēja noteikta lomu sadale. Tāpat tika izmantoti svešu personību apliecinoši dokumenti, kā arī viltoti nepieciešamie dokumenti.

Lai varētu organizēt un īstenot viltotu monētu izgatavošanu, apsūdzētie noīrēja kādu privātmāju. Viņi arī iegādājās materiālus nozieguma īstenošanai.

Laikā no 2012. gada 15. decembra līdz 2013. gada 29. janvārim organizētās grupas dalībnieki izgatavoja kopumā ne mazāk kā 3615 divu eiro monētas un ne mazāk kā 187 viena lata monētas.

Par viltotas naudas izgatavošanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Savukārt par viltotu dokumentu izmantošanu un izgatavošanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jau ziņots, ka policija grupu aizturēja pērn janvārī Rīgā un tās apkārtnē. Monētas tika viltotas salīdzinoši kvalitatīvi, tomēr, rūpīgāk tās apskatot, ir iespējams atrast viltojuma pazīmes.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas