Aizņemoties naudu, pensionāre paliek bez dzīvokļa

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Pensionāre Ilga pirms nepilniem desmit gadiem, kad kredītus un aizņēmumus ņemt bija modē, arīdzan ieķīlāja savu dzīvokli un paņēma no kāda uzņēmīga kunga septiņus tūkstošus latu. Lai arī kundze cītīgi visus šos gadus parādu atmaksāja, tagad atklājies, ka viņa palikusi bez sava īpašuma.

Ilgas kundzes maisiņā ir vien dažas drēbes, šampūns un sīklietas. Tas ir viss, kas tagad sievietei palicis. Kā viņa pati saka – patversmē gulēt negribas, bet slimnīcā, kur viņa uzturējusies, var vienkārši atpūtināt nervus, jo pēdējos desmit gadus dzīvots, kā uz adatām. Tas viss tāpēc, ka savulaik “uzrāvusies” uz nepareizajiem cilvēkiem.

Proti, tālajā 2006. gadā Ilgas kundze vēlējusies aizņemties naudu. Viņa vērusies kādā kredītiestādē un tās darbinieks laipni piedāvājis pret ķīlu iedot Ilgai septiņus tūkstošus latu.

Tagad ir pgājuši jau gandrīz desmit gadi un Ilgas kundze līdz šim dzīvojusi savā dzīvoklī un cītīgi maksājusi pamatsummu un procentus. No 300 eiro lielās pensijas viņa mēnesī parāda dzēšanai atlikusi gandrīz divus simtus, līdz kundzes finanšu lietās iedziļinājušies radinieki un aprēķinājuši, ka pensionāre pa šiem gadiem izmaksājusi jau 21 tūkstoti eiro.

Tuvinieki ieteikuši pārtraukt maksājumus un sākt skaidroties ar aizdevēju, kuru sauc Aleksejs Kļimenko. Atklājies, ka uz aizdevuma līguma, par kuru sākotnēji bijusi runa, Ilgas kundze 2006. gadā uzlikusi savu parakstu, nemaz nezinot, ka patiesībā tas ir pirkšanas un pārdošanas līgums. Faktiski sieviete savu dzīvokli pārdevusi par septiņiem tūkstošiem un vēl turpinājusi šo naudu atgriezt dzīvokļa jaunajam īpašniekam vairāku gadu garumā. Turklāt tas vēl nav viss – galu galā kundze no dzīvokļa ir izlikta.

Sieviete par visu šo gadiem notiekošo vājprātu jau sūdzējusies policijā. Likumsargi uzsākuši kriminālprocesu, bet pagaidām taustāmu rezultātu nav. Jurists Jānis Berovskis, savukārt, iesaka vērsties tiesā civiltiesiskā kārtībā. Arī tas būs ilgs process, taču cerības uz pozitīvu iznākumu ir.

Video!

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas