Aizņemoties naudu, pensionāre paliek bez dzīvokļa

0 komentāri

Pensionāre Ilga pirms nepilniem desmit gadiem, kad kredītus un aizņēmumus ņemt bija modē, arīdzan ieķīlāja savu dzīvokli un paņēma no kāda uzņēmīga kunga septiņus tūkstošus latu. Lai arī kundze cītīgi visus šos gadus parādu atmaksāja, tagad atklājies, ka viņa palikusi bez sava īpašuma.

Ilgas kundzes maisiņā ir vien dažas drēbes, šampūns un sīklietas. Tas ir viss, kas tagad sievietei palicis. Kā viņa pati saka – patversmē gulēt negribas, bet slimnīcā, kur viņa uzturējusies, var vienkārši atpūtināt nervus, jo pēdējos desmit gadus dzīvots, kā uz adatām. Tas viss tāpēc, ka savulaik ”uzrāvusies” uz nepareizajiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Proti, tālajā 2006. gadā Ilgas kundze vēlējusies aizņemties naudu. Viņa vērusies kādā kredītiestādē un tās darbinieks laipni piedāvājis pret ķīlu iedot Ilgai septiņus tūkstošus latu.

Tagad ir pgājuši jau gandrīz desmit gadi un Ilgas kundze līdz šim dzīvojusi savā dzīvoklī un cītīgi maksājusi pamatsummu un procentus. No 300 eiro lielās pensijas viņa mēnesī parāda dzēšanai atlikusi gandrīz divus simtus, līdz kundzes finanšu lietās iedziļinājušies radinieki un aprēķinājuši, ka pensionāre pa šiem gadiem izmaksājusi jau 21 tūkstoti eiro.

Tuvinieki ieteikuši pārtraukt maksājumus un sākt skaidroties ar aizdevēju, kuru sauc Aleksejs Kļimenko. Atklājies, ka uz aizdevuma līguma, par kuru sākotnēji bijusi runa, Ilgas kundze 2006. gadā uzlikusi savu parakstu, nemaz nezinot, ka patiesībā tas ir pirkšanas un pārdošanas līgums. Faktiski sieviete savu dzīvokli pārdevusi par septiņiem tūkstošiem un vēl turpinājusi šo naudu atgriezt dzīvokļa jaunajam īpašniekam vairāku gadu garumā. Turklāt tas vēl nav viss – galu galā kundze no dzīvokļa ir izlikta.

Sieviete par visu šo gadiem notiekošo vājprātu jau sūdzējusies policijā. Likumsargi uzsākuši kriminālprocesu, bet pagaidām taustāmu rezultātu nav. Jurists Jānis Berovskis, savukārt, iesaka vērsties tiesā civiltiesiskā kārtībā. Arī tas būs ilgs process, taču cerības uz pozitīvu iznākumu ir.

Video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas