“Aisbergs ir iekustējies” – cilvēki arvien vairāk ziņo par noziegumiem pret bērniem

0 komentāri

”Aisbergs ir iekustējies. Par šīm lietām sāk runāt ne tikai sabiedriskajās organizācijās, bet arī ģimenēs un sabiedrībā kopumā,” komentējot paveikto pagājušajā gadā, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Informējot par paveikto, 2015. gadā Ķuzis atgādināja, ka policijai izdevies atklāt Imantas pedofila lietu, kas veicinājusi arī citu ar nepilngadīgo seksuālu izmantošanu saistītu noziegumu atklāšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

To, ka cilvēki kļuvuši vērīgāki pret iespējamiem noziegumiem pret bērniem, apliecina arī fakts, ka Valsts policija saņem arvien vairāk iesniegumu par nepilngadīgo iespējamu pavešanu netiklībā, saka Ķuzis.

Pērn Latvijā tika notvertas vairākas organizētas pedofilu grupas. Vairāk nekā puse gadījumu, kad bērns tiek pakļauts seksuālai vardarbībai, notiek ģimenēs. Darbu bērnu aizsardzības jomā svarīgi turpināt arī šogad, jo bērnu drošība ir viena no VP prioritātēm.

Kopumā noziedzīgo nodarījumu skaits 2015. gadā mūsu valstī samazinājies par 2,3%. Pagājušogad izdarīts par 1071 noziegumu mazāk nekā 2014. gadā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas