18 gadu kopš Talsu traģēdijas. Lietā ir vēl daudz neatbildētu jautājumu

1 komentārs

1997. gadā notika viena no lielākajām tā laika traģēdijām Latvijā. Talsos Iekšlietu ministrijas rīkotajos ugunsdzēsēju svētkos 19 metru augstumā, lūstot un krītot autopacēlāja grozam, dzīvību zaudēja deviņi bērni. Glābēju bijušais priekšnieks Aivars Straume atzīst, ka joprojām nesaprot, kā tas varēja notikt.

1997. gada 28. jūnijs vēl aizvien ir viena no melnākajām dienām atjaunotās Latvijas vēsturē. Ugunsdzēsēju un kārtībsargu svētki kļuva par visļaunāko murgu deviņu bērnu vecākiem, kuru atvases atradās pārpildītajā autopacēlāja grozā. Vēl 21 cilvēks guva dažādus ievainojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēl aizvien neatbildēts ir tas, kāpēc vispār pārpildītais grozs ar bērniem pacēlās un kāpēc bija atslēgta tā automātika. “Faktiski tam nevajadzēja nemaz celties augšā, jo virs 450 kilogramiem, cik es atceros, vajadzēja nostrādāt automātikai un palikt uz vietas. Kas tur bija par vainu, kāpēc tas tā notika, grūti aptvert,” Aivars Straume, bijušais VUGD priekšnieks.

Skaties foto:

Pēc tam striktas izmaiņas piedzīvoja arī instrukcijas, un traģēdija atbalsojās arī valdības gaiteņos. Joprojām turpinās traģēdijā cietušo tiesāšanās ar valsti, pacēlāja šoferus tiesa atzina par vainīgiem, krēslus zaudēja arī virkne amatpersonu. Taču bijušais VUDG priekšnieks nobeigumā piebilst, ka nesenā Maxima traģēdija apliecina, ka vēl aizvien cilvēku un drošība tiek bezatbildīgi atlikta malā.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Usa
    0

    Usa

    Nemūźam neaizmirsîśu to dienu un tàs asins pełkes uz asfalta...

    09.09.2015 22:19

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas