15 un 20 eiro – tik lielus kukuļus mēģina dot autovadītāji policistiem un saņem sodu

2 komentāri

Novembrī Rīgas reģionā konstatēti divi gadījumi, kad autovadītāji būtiski pārsnieguši atļauto ātrumu, un, lai izvairītos no administratīvā soda, piedāvājuši ceļu policistiem kukuli. Par šiem gadījumiem policija uzsākusi kriminālprocesus.

Piemēram, 17. novembrī Spuņciemā uz autoceļa Rīga-Ventspils tika apturēts kāds kravas auto Scania par ātruma pārsniegšanu. Ceļa posmā, kur atļautais ātrums ir 50 kilometri stundā, auto pārvietojās ar ātrumu 75 kilometri stundā. Lai izvairītos no soda, transportlīdzekļa vadītājs, 1951.gadā dzimis vīrietis, piedāvāja policistam kukuli 15 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt 26. novembrī uz autoceļa Rīga–Ainaži Baltezerā par ātruma pārkāpšanu apturēts kāds kravas auto Iveco. Ceļa posmā, kur atļautais ātrums ir 50 kilometri stundā, auto pārvietojās ar gandrīz divas reizes lielāku ātrumu – 95 kilometriem stundā. Automobili vadīja kāds 1964. gadā dzimis vīrietis, kurš centās izvairīties no administratīvā soda, piedāvājot ceļu policistam kukuli – 20 eiro, kā arī 1000 Baltkrievijas un 100 Krievijas rubļus.

Pret abiem transportlīdzekļu vadītājiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta par kukuļdošanu. Par šādu noziegumu var sodīt pat ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem. Šogad Rīgas reģionā konstatēti jau 48 kukuļdošanas gadījumi.
Valsts policija atgādina, ka ne tikai kukuļa došana, bet arī piedāvāšana ir noziegums, par kuru personu sauc pie kriminālatbildības.

2 komentāri

TOP komentāri

 • A.
  0

  A.

  Varbūt par mazu?

  06.12.2015 15:42

 • Jons
  0

  Jons

  Ja ir pieprasījums, ir arī piedāvājums.

  03.12.2015 23:57

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas