Krievijas militārās bāzes burtiski ieskauj Baltijas valstis

0 komentāri

Krievija nosodījusi ASV par bruņojuma izvietošanu Austrumeiropā, bet kādi militārie spēki tiešā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tuvumā ir pašai Krievijai? Gan politiķi, gan militārie eksperti norāda, ka Krievija pēdējo gadu laikā strauji attīstījusi savus bruņotos spēkus, un izvietojusi jaunas bāzes arī Baltijas pievārtē. Pašlaik mūsu reģionā Latvijas Austrumu kaimiņa militārais pārsvars ir vairākkārtējs. 

ASV lēmumus par smagās bruņutehnikas izvietošanu sešās Austrumeiropas valstīs, ieskaitot Latviju, ir izsaucis Krievijas kritiku. Ieceri nosodījusi Krievijas Ārlietu ministrija, bet kaimiņvalsts militārpersonas to dēvējušas par Pentagona agresīvāko soli kopš Aukstā kara.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr realitātē, salīdzinot ar vērienīgajām bāzēm un bruņojumu, ko pie savu rietumu kaimiņu robežas koncentrē Krievija, NATO un ASV spēki mūsu reģionā ir ļoti nelieli.

Pieredzes bagātais atvaļinātais brigādes ģenerālis Gundars Ābols uz kartes rāda vietas, kur Krievija ir koncentrējusi savus spēkus Baltijas apkārtnē. Ja ASV sešās Austrumeiropas valstīs kopā izvietos 250 smagās bruņutehnikas vienību, no tām 90 tankus, tad Krievijas tanku skaits reģionā šo skaitli pārsniedz vairākkārt.

Krievijas militārās bāzes burtiski ieskauj Baltijas valstis – tās atrodas ne tikai pie Austrumu robežas, kā arī pie Sanktpēterburgas un Maskavas, bet arī rietumos – militarizētajā Kaļiņingradā, – tāpat Krievijai ir trīs kaujas lidmašīnu bāzes dienvidos – Baltkrievijā, kas ar Krieviju noslēgusi militāro savienību.

Salīdzinoši Baltijas valstu spēki – kopā 20 tūkstoši karavīru aktīvajā sastāvā un vēl 450 ASV karavīru, kuri šeit ieradušies pagājušajā gadā, ir niecīgi.

Tieši pie Baltijas valstu robežas Ostrovā atrodas bāze ar jaunākā tipa kaujas helikopteriem, un tur pat blakus – Pleskavas trieciendesanta divīzija. Ābols norāda, ka šīs vienības Baltijas valstu teritorijā var ierasties divu stundu laikā.

Pēc Krievijas agresijas Ukrainā, Baltijas valstu reģionā atrodas 10 NATO kuģi. Militārais eksperts norāda, ka Krievija savu Baltijas floti izvietojusi Kaļiņingradā un Sanktpēterburgas apkārtnē, un to veido vairāki desmiti karakuģu. Savukārt, ja Baltijā atrodas divas NATO lidmašīnu bāzes ar 12 iznīcinātājiem kopā, tad Krievijas kaujas lidmašīnu skaits ir daudzkārt lielāks.

Militārā eksperta teiktais neatstāj vietu šaubām, ka salīdzinoši nelielie ASV un NATO spēki Baltijas valstīs Krieviju neapdraud, bet ir paredzēti aizsardzībai. Pašlaik mūsu reģionā Krievija bauda milzu militāro pārsvaru.

Agrāk varētu teikt, ka nav nekāda iemesla bažām, ka Krievija savā teritorijā attīsta militārās bāzes, taču Ukrainas notikumi likuši kaimiņvalsts soļus uztvert ar krietni lielāku piesardzību.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas