Krievijas investori – Latvijas ekonomikas glābēji vai Putina spiegi?

0 komentāri

Šādu jautājumu trešdien, 12. novembrī, apsprieda konferencē par strīdīgajām uzturēšanās atļaujām, kādas Latvijā izsniedz trešo valstu pilsoņiem, kas te iegādājas īpašumus. Ar viedokļiem dalījās gan nekustamo īpašumu, gan nacionālās drošības un cilvēktiesību eksperti.

Tieši Krievijas pilsoņi līdz šim bija līderi termiņuzturēšanās atļauju pirkšanā. Tomēr līdz ar Krievijas agresiju Ukrainā ģeopolitiskais fons pamatīgi mainījās, līdz Saeimas vairākums oktobra beigās konceptuāli atbalstīja Nacionālās apvienības ideju apturēt atļauju tirdzniecību Krievijas pilsoņiem.

Latvijas Transatlantiskās organizācijas priekšnieks ir pārliecināts, ka šis bija pareizs solis, lai gan izskanējis viedoklis, ka īpašumus Latvijā pērk bagāti un izglītoti, tā sauktie ”labie” krievi.

Pretējs viedoklis ir sabiedriskās pētniecības centram Providus. Šķirot visus krievus pēc viena parauga neesot prātīgi.

Interesanti, ka pat no nekustamo īpašumu nozares pārstāvjiem izskan ideja, ka līdz ar termiņuzturēšanās atļauju projekta piebremzēšanos Latvijas ekonomika ilgtermiņā būs tikai ieguvēja.

Termiņuzturēšanās atļauju pircēji četru gadu laikā valsts ekonomikā ieguldījuši  iespaidīgu summu – aptuveni vienu miljardu eiro, liecina Iekšlietu ministrijas dati.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas