Krievijas armija Latvijas pierobežā šogad manīta 173 reizes!

0 komentāri

Šogad Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas un kuģi Latvijas robežai pietuvojušies 173 reizes.

No janvāra līdz 1.septembrim virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas 67 reizes konstatēti iznīcinātāji, 16 reizes manītas transportlidmašīnas, 45 reizes – izlūklidmašīnas, astoņas reizes – komandvadības lidmašīnas, četras reizes – bumbvedēji – un divas reizes – helikopteri. Pārsvarā vienā reizē bijušas vairākas lidmašīnas. Kopumā lidmašīnas pietuvojušās 142 reizes.
Visvairāk lidaparātu konstatēti maijā un jūnijā. Šajā laikā konstatētas vairāki desmiti dažāda tipa lidmašīnas.

Šogad netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem 18 reizes konstatēti fregates klases kuģi, septiņas reizes manīti korvetes klases kuģi, trīs reizes Latvijas robežas tuvumā konstatētas zemūdenes un trīs reizes manīti transportkuģi.

Latvijas Aizsardzības ministrija jau februāra beigās paziņoja, ka Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri un to aktivitāte ir augusi pēdējo piecu gadu laikā.

Parasti Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajos ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbildēja uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem. Uz lidmašīnu parādīšanos vienmēr attiecīgi reaģējušas NATO patruļlidmašīnas, kas pacēlušās no savām bāzēm.

Jau ziņots, ka NATO dalībvalstu līderi, kas bija pulcējušies uz samitu Velsā, piektdien apstiprinājuši ātrās reaģēšanas plānu, kas cita starpā paredz izveidot “īpaši augstas gatavības spēkus, kurus iespējams izvērst ļoti īsā laikā”, paziņojis alianses ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas