Kozlovskis: Ārvalstu kaujinieku problēma prasa aktīvu rīcību

0 komentāri

9. oktobrī Luksemburgā Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis kopā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm vienojās paātrināt Pasažieru datu reģistra izveidi, lai ar tā palīdzību laicīgi identificētu potenciāli radikalizētus ārvalstu kaujiniekus, novērstu organizēto noziedzību un terorismu.

Ministri vienojās par stratēģiskas pieejas attīstīšanu migrācijas plūsmas pārvaldībai, kā arī uzklausīja atbildīgo dienestu informāciju par paveikto migrācijas plūsmas kontroles uzlabošanā.

Padomes sēdes ietvaros ministriem bija padziļināta diskusija par ārvalstu kaujiniekiem, kā to augustā noteica Eiropadome. Diskusijas mērķis bija sniegt politiskas norādes tālākai virzībai divos jautājumos – pasažieru datu reģistrēšana un robežkontroles mehānismi uz Šengenas ārējās robežas. Ministri arī vienojās par nepieciešamo rīcību, lai paātrinātu jau spēkā esošo pasākumu ieviešanu praksē.

”Kvalitatīva ES pasažieru datu reģistra izveide nākotnē ļautu efektīvāk cīnīties ar ārvalstu kaujinieku fenomenu. Pasažieru datu reģistrs ir arī nozīmīgs elements cīņai ar terorismu un organizēto noziedzību”, norādīja Kozlovskis, atbalstot nepieciešamību ātrāk virzīties uz priekšu ar vajadzīgā tiesiskā regulējuma izveidi.

Tāpat ministri diskutēja par stratēģiskas pieejas attīstīšanu migrācijas plūsmu pārvaldībai, lai nākotnē laicīgi paredzētu migrācijas plūsmas un ar to radītos izaicinājumus. Ministri vienojās, ka jānodrošina iecerēto pasākumu savlaicīga ieviešana, īpašu uzmanību veltot sadarbības stiprināšanai ar trešajām valstīm, kā arī Frontex spēju attīstīšanai.

Diskutējot par sadarbību organizētās noziedzības apkarošanas jomā, ministri tika arī informēti par Eiropola operāciju ”Arhimēds”, kas norisinājās ES ietvaros no 15. līdz 23. septembrim. Operācijas ietvaros, piedaloties arī Latvijas tiesību sargājošām iestādēm, tika aizturētas 1146 personas, konfiscēti 600 kg kokaīna, 200 kg heroīna un 1,8 tonnas marihuānas, kā arī no cilvēku kontrabandistiem izglābti 200 cilvēki, tajā skaitā 30 bērni. Ministri vienojās, ka jāturpina izvērtēt gan šīs operācijas rezultātus, gan veidus, kā nākotnē stiprināt sadarbību cīņā ar organizēto noziedzību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas