Kopš Ukrainas krīzes Latvijas robežu mēģina šķērsot trīs reizes biežāk

0 komentāri

Pērnā gada laikā uz Latvijas zaļās robežas aizturēti trīs reizes vairāk cilvēku nekā 2013. gadā, turklāt lielākā daļa robežpārkāpēju ir no Vjetnamas un viņu nelegāla iekļūšana valstī tiek speciāli organizēta, raidījumā 900 sekundes sacīja Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars.

Kopumā no 139 nelegāli aizturētām personām lielākā daļa – 98 cilvēki – ir vjetnamieši. Tāpat robežu nelegāli mēģina šķērsot arī Afganistānas un Gruzijas pilsoņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Šo cilvēku pārvešana notiek organizēti. Viņus pieved no Krievijas, bet pēc tam Latvijā sagaida ar īpaši aprīkotiem automobiļiem,” sacīja N. Gabars. Viņš skaidroja, ka, piemēram, nelegālos imigrantus mēģināts slēpt dubultajā grīdā, lai tos no Alūksnes aizvestu uz Poliju.

Latvija lielākajā daļā gadījumu nav vjetnamiešu galamērķis – viņi tiek vesti no Latvijas pierobežas uz Poliju.

Zināmā mērā lielais nelegālo imigrantu skaita pieaugums skaidrojams ar Ukrainas krīzi. Proti, iepriekš šim ceļam tika izvēlēta Ukraina, taču tagad nestabilās situācijas dēļ tiek meklēti citi ceļi.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas