Koncertzāli Palladium un tirdzniecības centru Lomonosova ielā apmeklēt ir bīstami

0 komentāri

Zolitūdes traģēdija tomēr visiem mācību nav sniegusi. Par to liek domāt būvuzraugu pārbaudes sabiedriskajās ēkās. Mums joprojām ir lielveikals, kur zem pircēju kājām var pazust grīda, un koncertzāle, kur no griestiem uz galvas var uzgāzties būvgruži. Par spīti bīstamībai, neviena no šīm ēkām nav slēgta. Tā vietā īpašniekiem dots laiks ēkas savest kārtībā.

Pēc Zolitūdes traģēdijas izveidotais Būvniecības kontroles birojs pusgada laikā pārbaudījis jau sešus simtus sabiedrisku ēku un vairāk nekā piecos simtos no tām atklājis trūkumus. Piemēram, nav dūmu detektoru, vai ēkas nav pieejamas invalīdiem. Tomēr virknē māju atklātas arī problēmas ar nesošajām konstrukcijām. Un trijās no tām šīs problēmas bijušas gana lielas, lai apdraudētu cilvēkus tajās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgas Cirka ēku nesen pamatīgi papostīja ugunsgrēks, savukārt, piemēram, koncertzālē Palladium uzraugiem atklājusies dīvaina aina – no melna auduma izveidoti piekaramie griesti, kurus gaisā tur vien skavas. Remontdarbu laikā tajos sabiruši būvgruži, kuri nenosakāmā svarā tur joprojām karājas un var uzkrist uz galvas koncertzāles apmeklētājiem. Palladium vadītāja gan rakstveida paziņojumā pārmetumus noraida.

Birojs pārbaudi veica, kad bija uzsākti darbi koncertzāles gadskārtējai kosmētiskai sakopšanai. Biroja atzinumā norādīts veikt darbus, no kuriem daļa jau bija plānoti. Savukārt pārējie tiks rūpīgi izvērtēti un iekļauti veicamajos darbos. Šobrīd koncertzāle nav atvērta publiskam apmeklējumam, plānots darbus beigt līdz pirmajam septembrim. Tādējādi informācija, ka Palladium koncertzālē uzturēties ir nedroši, nav pamatota.

Savukārt iepirkumu centra Lomonosova ielā īpašnieks esot nepareizi izbūvējis ēkas pagrabstāva telpas, kas tagad ir nedrošas un draud iebrukt. Kaut arī lielāko daļu šā centra aizņem Rimi veikals, tas savu darbību pārtraukt neplāno, jo nedrošās telpas neatrodoties zem tā.

Par spīti bīstamībai nevienu no šīm ēkām Būvniecības kontroles birojs nav licis slēgt. Tā vietā īpašniekiem doti termiņi līdz vasaras beigām, lai noalgotu ekspertus un trūkumus novērstu.

Līdz gada beigām Būvniecības kontroles birojs iecerējis pārbaudīt vēl vairāk nekā tūkstoš sabiedrisko ēku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas