Komunistiskās Vācijas himnas atskaņošanā vaino gados jaunā skaņu operatora vēstures nezināšanu

3 komentāri

Pēc tam, kad nedēļas nogalē Siguldā vācu kamaniņu braucējiem pasaules čempionāta apbalvošanas laikā tika atskaņota Vācijas Demokrātiskās Republikas himna no padomju okupācijas laika, Latvijas Ārlietu ministrija negatavojas tomēr veidot vienotu datubāzi, kur pasākumu organizatoriem turpmāk atrast visas oficiālās himnas. 

Apjukums, zīmīgi skatieni, neveikli smaidi – tā vācu kamaniņu braucēji, pirmās vietas ieguvēji pasaules čempionātā Siguldā reaģēja, klausoties padomju okupācijas himnā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Tas ir tiešām cilvēciskais faktors, varbūt to nevajadzētu tik traģiski tā uztvert. Protams, sportistam uz pjedestāla tas ir šoks un nepatīkami,” norāda Latvijas Kamaniņu sporta federācijas ģenerālsekretāre Dace Gods-Romanovska.

Taču tieši Kamaniņu sporta federācijas pienākums bija atrast himnas, bet pēdējā mirklī to palūdza izdarīt pašiem siguldiešiem.

Disku ar nu jau 26 gadus neeksistējošas Vācijas Demokrātiskās Republikas himnu iedevusi pati Siguldas Kamaniņu un bobsleja trase no saviem krājumiem vietējam skaņu operatoram, kurš nav nojautis, ka tūdaļ sekos apkaunojoša situācija.

Siguldas novada dome skaidro, ka gados jaunais skaņu operators, visticamāk, nav bijis ar pietiekamām vēstures zināšanām, lai saprastu, ko pie konkrētā audio celiņa nozīmē atzīme – VDR.

”Astoņdesmit devītajā gadā, kad krita Berlīnes mūris, šim puisim bija tikai divi gadi, līdz ar to, tajā brīdī, kad viņam tika iedots disks, oficiāls disks ar valstu himnām, nevis internetā novilkts, viņam pat neienāca prātā, ka šajā sarakstā varētu būt divas himnas, un, izlasot vārdu Germany – attiecīgi viņš arī šo pogu nospieda,” stāsta Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa.

Taču ne Kamaniņu braucēju federācija, ne kamaniņu un bobsleja trase nepaskaidroja, kas tas vispār ir par disku, kurā līdztekus mūsdienu valstu himnām būtu iekļauta sen kā likvidētas valsts himna.

”Diskā bija 30 himnas, un viens cilvēks nokļūdījās. Mēs netaisīsim ne izmeklēšanu, ne kādu sodīsim. Tiem, kam vajadzēja atvainoties, mēs esam atvainojušies, un patiesībā tā ir absolūti niecīga problēma,” norāda Siguldas Kamaniņu un bobsleja trases direktors Dainis Dukurs.

Taču uz lūgumu parādīt šo dīvaino mūzikas kompaktdisku, saņēmām izvairīgu atbildi, ka tas esot ieslēgts kādā telpā un neesot tik viegli pieejams.

Uz notikušo reaģēja Vācijas prese un par mums ironizēja, sakot, Latvija, iespējams, vēlējusies atcerēties vecos laikus Padomju Savienībā. Lai no šādām situācijām turpmāk izvairītos, Siguldas novada dome un Kamaniņu federācija vēlētos redzēt, ka Ārlietu ministrija izveidotu droši ticamu interneta lapu, kurā būtu iespējams lejupielādēt vismaz visu Eiropas Savienības dalībvalstu himnas.

Ārlietu ministrija, kuras pienākums būtu rūpēties, lai Latvija starptautiskā līmenī neizskatās muļķīgi, piemēram, šādu atgadījumu dēļ, tomēr neplāno veidot vietni ar valstu himnām.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Daniela
  0

  Daniela

  Himna interesanta

  19.02.2015 21:21

 • Daniela
  0

  Daniela

  Tu ta doma ta nau ximna

  19.02.2015 21:20

 • Daniela
  0

  Daniela

  Himna interesanta

  19.02.2015 21:18

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas