Kobzons iesniedzis sūdzību par personas iekļaušanu “melnajā sarakstā”

0 komentāri

Krievu estrādes pārstāvis, mūziķis Josifs Kobzons iesniedzis konstitucionālo sūdzību Latvijas Satversmes tiesā (ST) par Imigrācijas likuma normu, kas neparedz ārlietu ministra lēmuma pārsūdzēšanu par iekļaušanu tā dēvētajā “melnajā sarakstā”.

Pieteikums ST iesniegts šonedēļ, un līdz janvāra vidum ST vērtēs, vai ierosināt lietu.

Kobzona advokāte Baiba Didrihsone norādīja, ka par šo konkrēto likuma panta daļu lietas ST vēl nav bijis, bet esot bijusi gana līdzīga – tajā arī apstrīdēts Imigrācijas likuma 61.pants. Konkrētajā lietā pieteikums ST iesniegts par Imigrācijas likuma 61.panta 7.daļas atbilstību Satversmei.

Latvijas Radio ziņo, ka, izskatot šo lietu, ST konstatēja, ka šāda norma pārkāpj cilvēktiesības un neatbilst Satversmei. Pēc šī sprieduma ir ieviesti grozījumi Imigrācijas likumā, kas paredz, ka iekšlietu ministra lēmumu var pārsūdzēt, bet bija saglabāta norma, kas paredz, ka ārlietu ministra lēmumu nevar pārsūdzēt.

Jau ziņots, ka šogad neilgi pirms konkursa sākuma Latvijas ārlietu ministrs Rinkēvičs paziņoja, ka Latvijas “melnajā sarakstā” tiek iekļauti trīs pazīstami krievu estrādes pārstāvji – Kobzons, Oļegs Gazmanovs un Valērija.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas