KNAB līdz gada vidum sola nodot tiesā skandalozo Oligarhu lietu

0 komentāri

Pagājušajā gadā KNAB lielākais ķēriens bijis Daugavpils Siltumtīklu lieta, taču šogad prokuratūrā korupcijas apkarotāji plāno iesniegt apjomīgo Oligarhu lietu. Biroja prestižu iedragājuši nemitīgie strīdi tā iekšienē, izskanējuši skarbi vārdi no politiķiem, par ko KNAB vadītājs jūtas pamatīgi aizvainots.

Pērn dažādās nelikumībās KNAB lielākoties pieķēris mazos likumpārkāpējus. Teju vai vienīgā skaļā lieta ir Daugavpils Siltumtīklu lieta, kurā divi no uzņēmējiem, iespējams, izkrāpuši 850 000 eiro no diviem pašvaldību un trim privātajiem uzņēmumiem. Kopumā pērn ierosinātas 27 krimināllietas, kurās par dažādiem noziegumiem apsūdzētas 72 personas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tuvākā pusgada laikā KNAB sola nodot prokuratūrai tā dēvēto Oligarhu lietu. Sākotnēji KNAB redzeslokā šīs lietas sakarā bija 11 personas. Birojs veicis kratīšanas Aivaram Lembergam un Andrim Šķēlem piederošajos īpašumos, taču Aināra Šlesera dzīvesvietā neiekļuva – atļauju nedeva Saeima.  KNAB par Oligarhu lietas attīstību joprojām runā visai skopi – pašlaik neviens vēl par aizdomās turēto nav pasludināts.

Pagājušā gada laikā kā zem palielināmā stikla pētīts arī iestādes vadītāja Jaroslava Streļčenoka darbs. Nemitīgie ķīviņi un tiesāšanās ar kolēģi Jutu Strīķi kļuvuši teju vai anekdotiski. Tikpat traģikomiska ir politiķu nespēja ieviest birojā kārtību.

Tagad izskanējis rosinājums KNAB vadītāja vērtēšanu uzticēt arī sabiedriskajām organizācijām, piemēram, Delnai. Streļčenoks, kurš pats ar savu darbu ir apmierināts, nepavisam nav iepriecināts par pārlieku lielo, sev pievērsto uzmanību.

Pēc KNAB aplēsēm, dažādu koruptīvo noziegumu dēļ pērn valstij nodarīti zaudējumi 4,4 miljonu eiro apmērā. Veicot izmeklēšanas darbības, KNAB arestējis arī noziedzīgi iegūtās naudas līdzekļus, tiesa gan, uz kopējā fona visai niecīgā skaitā – 5055 eiro apmērā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas