KNAB beidzis izmeklēt Oligarhu lietu; no 10 iesaistītajām personām palikuši tikai divi aizdomās turamie

0 komentāri

Ar milzu ambīcijām un vairākiem desmitiem kratīšanu sāktā Oligarhu lietas izmeklēšana nu ir noslēgusies. Visa Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā līdz šim esošā lieta ir nodota prokuratūrai. Tomēr gala rezultāts ir samērā pieticīgs – no vairāk nekā desmit tajā sākotnēji iesaistītajām personām palikuši tikai divi aizdomās turētie.

Arī krimināllikuma panti no bargi sodāmās kukuļdošanas pārkvalificēti par tirgošanos ar ietekmi. Par to nevar draudēt vairāk nekā trīs gadi aiz restēm. 

Kā izmeklēšanas sākumā atklāja informācijas noplūde no KNAB, šī tirgošanās varētu būt notikusi viesnīcā Rīdzene, kur Aināra Šlesera, Aivara Lemberga un citu personu sarunas kādu laiku noklausījušies korupcijas apkarotāji.

Birojs lūgumā Saeimai atļaut kratīšanu Šlesera dzīvesvietā savulaik skaidroja – apmaiņā pret to, ka Brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā nonāktu viņa tālaika partijas biedrs Andris Ameriks, Šlesers, iespējams, solījis nodrošināt, ka brīvosta slēdz ienesīgus reklāmas līgumus ar Aivara Lemberga ietekmi saistītiem preses izdevumiem.

Lembergs un Šlesers varētu būt abi šajā lietā aizdomās turētie. Savukārt Amerika iesaisti likumpārkāpumos pierādīt tā arī neizdevās, un lietu pret viņu izbeidza. Arī paši korupcijas apkarotāji netieši atzīst, ka izmeklēšanas rezultāti varēja būt labāki.

Saeimas atteikums ļaut kratīšanu Aināra Šlesera mājās noveda pie ārkārtas vēlēšanām un Šlesera politiskās karjeras gala. Tagad politiķis interviju Tv3 Ziņām atteica, vien norādot, ka apsūdzības, viņaprāt, esot absurdas. Ar Lembergu sazināties neizdevās.

Jāatgādina arī, ka pirms aptuveni diviem gadiem no Oligarhu lietas tika izdalīts atsevišķs kriminālprocess par nodokļu izkrāpšanu, ceļot Aināram Šleseram piederošo savrupmāju Jūrmalā. To izmeklēja Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policija, tomēr pagaidām arī šajā lietā ziņu par skaļiem rezultātiem nav.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas