Katrā desmitajā ekspluatācijā nodotajā ēkā konstatēti būtiski trūkumi

0 komentāri

Pusgada laikā, kopš izveidots Būvniecības valsts kontroles birojs, tas pārbaudījis 600 jau ekspluatācijā nodotas ēkas, un katrā desmitajā uzieti būtiski trūkumi. Savukārt no šodienas birojs veiks pārbaudes arī apjomīgākajās jaunbūvēs.

Kad aizpagājušā gada novembrī, sabrūkot lielveikalam Maxima Zolitūdē, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, uzreiz sākās diskusijas par būvniecības drošību. Tika pieņemts jauns Būvniecības likums un izveidots arī Būvniecības kontroles valsts birojs, kas jau pusgadu uzrauga drošību ekspluatācijā esošās publiskās ēkās.

Lielākie grēkotāji izrādījušās valsts un pašvaldību iestādes, jo privātīpašnieki savas ekspluatācijā esošās ēkas pārsvarā uzturot labākā kārtībā. Savukārt no šodienas birojs sāks kontrolēt arī situāciju būvlaukumos. Tas gan attieksies tikai uz publiskām ēkām, kurās uzturēsies vairāk nekā 100 cilvēku, nevis, piemēram, daudzdzīvokļu ēkām, kas joprojām paliks pašvaldību uzraudzībā.

Smagu pārkāpumu gadījumā, Būvniecības kontroles birojs varēs, piemēram, atteikties pieņemt celtni ekspluatācijā. Jāpiebilst, ka šobrīd birojā strādā 50 cilvēku, bet viņu skaits vēl pieaugs, jo no nākamā gada janvāra birojs sāks arī kontrolēt ne tikai ēkas, bet arī to cēlāju kompetenci.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas