Katoļi un luterāņi aicina Latvijā uzņemt bēgļus kristiešus

0 komentāri

Bēgļu jautājumā sašķeltās sabiedrības saliedēšanu gatava uzņemties baznīca. Latvijas lielāko reliģisko konfesiju vadītāji aicina iedzīvotājus apliecināt vispārcilvēciskās vērtības un pieņemt 250 bēgļus no karadarbības skartajām valstīm. Taču izvēlei ir jābūt par labu vajātajiem kristiešiem.   

Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags nenosoda to sabiedrības daļu, kura, bīstoties no iespējamām Islāma valsts aktivitātēm, kategoriski neatbalsta bēgļu uzņemšanu. Taču Latvija ir daļa Eiropas, tāpēc mums vajadzētu solidarizēties ar Itāliju un citām valstīm un humānu apsvērumu dēļ uzņemt bēgļus. Viņaprāt, Latvijas amatpersonām bēgļu nometnēs vajadzētu izvēlēties tos cilvēkus, kuri tiek vajāti reliģiskās pārliecības dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Romas katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs uzskata, ka bēgļu problēma ir jārisina plašākā mērogā. Vislabākais risinājums būtu patvēruma meklētāju izmitināšana valstīs, kas ģeogrāfiski ir tuvāk šo cilvēku dzimtenei. Un šim mērķim varētu novirzīt Eiropas Savienības finansējumu, kas paredzēts bēgļu izvietošanai bloka valstīs. Tāpat jārisina arī iemesli, kāpēc bēgļi atstāj savu zemi – vai tie ir militārie konflikti, nabadzība, vai klimata pārmaiņas. Stankevičs atbalsta vajāto kristiešu uzņemšanu Latvijā.

Latvijas lielāko reliģisko konfesiju vadītāji ir gatavi uzrunāt draudzes, lai lūgtu tās iesaistīties bēgļu uzņemšanā un integrācijā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas