Katastrofāls naudas trūkums ir veselības aprūpes galvenā problēma, akcentē mediķi

0 komentāri

Veselības aprūpei – atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām – jāatvēl 5% no iekšzemes kopprodukta, ar šādu prasību šodien pie Gaismas pils pulcējās mediķi no visas Latvijas. Protests ilga aptuveni 45 minūtes, bet veselības ministrs tā laikā kopā ar Eiropas Savienības dalībvalstu ministriem ieturēja pusdienas un pie protestētājiem pat neiznāca.

Veiksmes stāsts Latvijas veselības aprūpē ir pasaciņa, šodien visu Eiropas Savienības dalībvalstu ministriem pie Gaismas pils mēģināja atgādināt vairāki simti medicīnas darbinieku, kas bija sabraukuši no visas Latvijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Katastrofāls naudas trūkums ir veselības aprūpes galvenā problēma,” akcentēja protestētāji.

Veselības aprūpē strādājošie saka, ka jūtas izdeguši. Viņi saprotot jauniešus, kuri pamet Latviju, jo ģimeni šeit uzturēt neesot iespējams.

Mūsu veselības aprūpi neizturētu pat nāve, ”puspajokam” saka pacienti. Arī viņu pārstāvji plecu pie pleca šodien piketā stāvēja kopā ar mediķiem.

Protestētāji veselības ministru tā arī nesagaidīja, un kā vienīgais politiķis medicīnas darbiniekus uzrunāja Saeimas deputāts Igors Pimenovs. Viņa pārstāvētais politiskais spēks slēdzis ar mediķu arodbiedrību neviennozīmīgi vērtētu sadarbības līgumu.

Deputāta teiktais protestētāju gaviles neizpelnījās. Tikmēr veselības ministrs protesta akciju neapmeklēja vispār. Guntis Belēvičs protestētājos, iespējams, nolūkojās no Gaismas pils loga, kopā ar citiem bloka ministriem ieturot darba pusdienas. Arī paziņojumā pirms sanāksmes par nedienām savā pārraugāmajā jomā ministrs neteica ne pušplēsta vārda.

Protestētājiem par attieksmi nācās vien noplātīt rokas.

”Viņi tur dzīvo citā pasaulē, viņiem mūsu tauta neinteresē, nemaz,” norādīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas masas palīdze Skaidrīte.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas