Katastrofāli skolēnu fiziskās aktivitātes rādītāji! Plāno izmaiņas mācību procesā

1 komentārs

Arvien biežāk bērniem sāp mugura, gandrīz visās vecuma grupās skolēniem ir liekā svara problēma. Nozares ministrs prāto par trešo sporta stundu, bet – tas nozīmē, ka būs jāpagarina mācību gads.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvji, kamēr bērns vēl ir bērns, par viņa veselību, uzturu un fiziskām aktivitātēm vairāk vai mazāk rūpējas vecāki. Tāpēc vislielākās problēmas sākas pusaudžu vecumā.

Jau gadiem ilgi Pasaules Veselības organizācija pēta skolēnu veselību 11, 13 un 15 gadu vecumā. Kopumā Latvijas jaunieši atbilst vidējiem Eiropas rādītājiem. Tomēr dažas jaunā pētījuma ailes speciālistus nepatīkami pārsteidza.

Ar katru gadu sarūk to pusaudžu skaits, kuri ir fiziski aktīvi. Saskaņā ar pēdējiem datiem pietiekami, tas ir, vienu stundu dienā ar sportu nodarbojas tikai katrs piektais zēns (22%) un katra septītā meitene (15,3%).

Turklāt strauji pieaug muguras sāpju izplatība starp skolēniem. Vismaz reizi nedēļā tās izjūt katrs ceturtais zēns (24,9%) un katra sestā meitene (17,7%). Un gandrīz visos vecumos skolēniem pastāv liekā svara problēma.

Uz šādu datu pamata veselības un izglītības ministri vienojās pagarināt mācību gadu, lai ieviestu trešo sporta stundu nedēļā.

Ar laiku plānots arī ieviest veselības mācību. Bet tas gan nenotiks jau nākamgad, jo atšķirībā no papildu sporta stundas, veselības mācība prasa metodoloģisko priekšmeta izstrādi.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Ha
    +1

    Ha

    Sēžot pie datora, vai ar telefonu rokās, īpašu fizisko formu iegūt nevar. Vel gadus 10-15 atpakaļ pagalmos tika spēlēts futbols, hokejs, vai vienkārši salkas.. Tagad pagalmi tukši, visi sēž ieurbušies ekrānos, tad ko gan gaidīt? :/

    17.03.2016 21:57

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas