Kas notiks ar Salaspils reaktoru, kas draudēja saindēt apkārtni?

0 komentāri

Draudi videi ir novērsti, bet turpmākie plāni – neskaidri! Tā varētu raksturot pašreizējo Salaspils kodolreaktora stāvokli, ko bija plānots pilnībā demontēt šogad, taču tas tā arī nav noticis.

Pirms 17 gadiem apturētais vienīgais civilās pētniecības reaktors Baltijā nu grimst aizmirstībā, un tā pilnīga demontāža joprojām kavējas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valdis Katinskis Salaspils kodolreaktorā sāka strādāt tā darbības pašā plaukumā – no 1978. gada. Par tā slēgšanu viņš runā ar nožēlu, jo reaktors lielā mērā cēlis Latvijas zinātni daudzās jomās. Padomju laikā te darbojušies pat 250 zinātnieki vienlaikus, bet tagad šīs telpas un iekārtas sedz putekļi.

Tomēr paša reaktora plānotā demontāža ir sarežģītākais un laikietilpīgākais process. Vispirms jāizstrādā tehniskais projekts, kā iekārtu demontēt, jāpārbauda katra detaļa un radioaktīvie elementi jāiebetonē.

Foto:

Patlaban cerības tiek liktas uz 2017. un turpmākajiem gadiem, kad valsts šiem darbiem plāno novirzīt 5,5 miljonus eiro. Tāpat arī reaktora turpmākā nākotne ir neskaidra.

Latvijas Universitāte, kas no 2012. gada pārraudzīja reaktoru, no šā objekta atteikusies, tādējādi arī plāns par ciklotrona centra izveidi vairs nav aktuāls. Pagaidām skaidrs vien tas, ka šajā ēkā saglabāsies sekundārās dozimetrijas laboratorija.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas