Kas jāievēro, lai ceļojums nebeigtos jau lidostā

0 komentāri

Lai ceļojums nebeigtos tā īsti nemaz nesācies, pirmais noteikums, esot ceļa jūtīs, ir pārbaudīt pases derīguma termiņu – nereti tieši šis ir iemesls, kādēļ cilvēkam neļauj pat izbraukt no valsts, norāda ceļojumu aģentūras vadītājs Uldis Alksnis.

Vērīgiem jābūt tiem iedzīvotājiem, kuru pases atlikušais derīguma termiņš tuvojas beigām, jo citas valstis parasti nosaka specifiskas ieceļošanas prasības – lai pase būtu derīga vēl vismaz trīs vai citos gadījumos – pat sešus mēnešus – pēc plānotā ceļojuma beigu datuma, sacīts Pilsonības un migrācijas lietu mājaslapā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ceļojumu aģentūras vadītāja Ulda Alkšņa darbības pieredzē ir bijuši gadījumi, kad pasi ar derīguma termiņu, kas drīz beigsies, Rīgas lidostā nepamana, taču to ievēro kādas citas lidostas darbinieki. ”Tad, iebraucot kādā eksotiskā valstī, piemēram, Singapūrā, cilvēku nelaiž tālāk uz Indonēziju, un viņam nākas atgriezties atpakaļ Latvijā,” stāsta U. Alksnis.

Tāpat, dodoties ceļojumā uz kādu tropiskā klimata valsti, der ielāgot, ka tur pastāv dabas katastrofu draudi, norāda uzņēmēja Marika Ģederte, kura nereti Jauno gadu un Ziemassvētkus pavada ārpus valsts. Uzņēmējai pašai reiz gadījies pamest silto viesnīcas gultu un kopā ar citiem gaidīt evakuāciju, kas izsludināta cunami draudu dēļ. Viņa atzīst – ceļojums esot bijis sabojāts.

Tāpat, dodoties ceļā, nedrīkst aizmirst iepriekš iegādāties zāles, piemēram, “oglīti”. To derētu izdarīt, jo citās valstīs atšķiras tradicionālie ēdieni, kā arī tādēļ, ka pastāv liela iespēja – svētku laikā aptiekas valstī varētu būt slēgtas.

Savukārt svinot Jauno gadu, nevajadzētu aizmirst par piesardzību – garnadži nereti uzlūko tūristus kā vieglu upuri.

Tāpat, braucot prom uz ilgāku laiku, savas mājas nevajadzētu atstāt bez uzraudzības, palūdzot kādam radiniekam vai draugam ik pa laikam mitekli apciemot.

Vairāk skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas