Kārtējo reizi atliek Jūrmalas domes korupcijā apsūdzētā Pīranta tiesas sēdi

2 komentāri

Par balsu uzpirkšanu Jūrmalas domē vainotais Normunds Pīrants šodien tiesā bija lēmis teikt pēdējo vārdu, taču iepriekš pieteikto divu stundu vietā, runu bija saīsinājis uz piecām minūtēm. Tas pārsteidza tiesnesi, un lietu birokrātisku iemeslu dēļ nācās atlikt uz februāri.

Abi apsūdzētie – kādreizējais Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics un kādreizējais pilsētas ātrās palīdzības valdes loceklis Normunds Pīrants tika aizturēti 2010.gada maijā par 5000 latu kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu neuzticības balsojumā.

Kukulis piedāvāts deputātei Ivetai Blauai. Sākotnēji lietu skatīja Jūrmalas tiesa, bet tagad – Rīgas Kurzemes apgabaltiesa. Pirms sēdes Pīrants bija noskaņots agresīvi.

Pēc abu apsūdzēto iebildumiem, tiesas sēdē nebija ļauts filmēt. Pīrants iepriekš bija paziņojis, ka šodien uzstāsies ar divu stundu garu runu, taču tiesas zālē pēkšņi paziņoja, ka runa aizņems vien piecas minūtes. Tas pamatīgi pārsteidza tiesnesi, un sēdi juridisku iemeslu dēļ nācās pārtraukt līdz 9. februārim. Pēc sēdes Pīrants tā arī nepaskaidroja, kāpēc pēkšņi mainījis savas domas, un pēdējo vārdu tik ļoti saīsinājis.

Lietas izskatīšanu nemitīgi vajā neveiksmes – sākotnēji to vētīja Jūrmalas tiesa, kuras spriedumu nācās anulēt, jo izrādījās, ka divas no trim tiesnesēm pārkāpušas tiesas apspriedes noslēpumu un sprieduma gatavošanas laikā skatījušas arī citas lietas. Neskaitāmas apsūdzēto un advokātu slimības lapas.

Tiesnese uzskata, ka šodien līdz galam nenotikušajā sēdē Pīrants nemēģināja apzināti vilcināt tiesu.

Jāpiemin, ka prokurore savulaik lūdza Munkevicu sodīt ar pieciem, bet Pīrantu – ar četriem gadiem cietumā. Tiesnese sola, ka spriedums būs jau februārī.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Advokāts
  +1

  Advokāts

  Kāpēc žurnālists, Dzīvnieka kungs, neparāda visu filmēto sižetu un tieši to, kur prokurore skaidri un gaiši pasaka, ka viņa, šinī gadījmā neredz lietas tīšu vilcināšanu, jo apsūdzētais, pēdējo vārdu var runāt 1 minūti vai 1 nedēļu. Tā ir viņa brīva griba.
  Šinī gadījumā, lai nesanāk tapat kā sanāca Jūrmalas tiesā, kad taisot spriedumu, tika vadītas citas tiesas sēdes un paziņoti spriedumi citās lietās, ar ko tika pārkāpts likums, Kurzemes raj. tiesnese nolēma pārlikt Pīranta pēdējo vārdu uz 9.februāri, lai pēc tam varētu mierīgi rakstīt spriedumu, jo pretējā gadījumā tiesnesei no 14.janvāra nebūtu iespēju piedalīties citās, jau iepriekš nozīmētās tiesas sēdēs.

  16.01.2016 10:27

 • Messi
  0

  Messi

  19. pants - (1) Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta (šajā) likumā noteiktajā kārtībā.

  21.01.2016 21:01

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas