Karstuma dēļ slimnīcā nogādāti 12 bērni

0 komentāri

Aizvadītajā nedēļas nogalē karstuma dēļ slimnīcā nonācis 31 cilvēks, tostarp 12 bērni, LNT ”900 sekundēs” stāstīja Inga Vītola, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve.

Jaunākā karstuma upura vecums ir astoņi mēneši, un, līdzīgi kā vairumam slimnīcā nogādāto, bērna veselības stāvokļa pasliktināšanās saistīta ar ilgstošu uzturēšanos saulē.

Karstajā laikā NMPD pārstāve iesaka vecākiem ar bērniem nedoties laukā un, ja iespējams, pavadīt laiku iekštelpās. Tāpat I. Vītola atgādina, ka karstajā laikā ir jādzer daudz šķidruma, arī tad, ja cilvēks nejūt slāpes. Lielā daļā gadījumu cilvēkiem karstajā laikā kļūst slikti, jo uzņemts pārāk maz šķidruma, turklāt karstumā veiktas arī fiziskas aktivitātes, piemēram, spēlēts volejbols vai veikti kādi darbi.

Jau ziņots, ka pirmdien, 4. augustā, varētu tikt uzstādīti jauni karstuma rekordi.

 

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas