Kara plosītās Ukrainas studenti pateicīgi par iespēju studēt Rīgā

0 komentāri

Latvijā ieradušies vairāki studēt griboši Ukrainas studenti. No Latvijas valsts budžeta ukraiņu izglītošanai atvēlēti 40 tūkstoši eiro. Jaunieši, kuri studē starptautiskās attiecības un ekonomiku ir ļoti pateicīgi par iespēju studēt Rīgā, paplašināt redzes loku un pēc pašu teiktā – ieelpot Eiropas gaisu.

”Mans pirmais iespaids te ierodoties – Latvija ir tik maza valsts! Cilvēki gan ir ļoti draudzīgi un univestitāte ir brīnišķīga,” stāsta studente.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Studentu domas aizvien kavējas pie dzimtenes, kuru plosa karš.

”Mana pilsēta atrodas netālu no notikumu epicentra, netālu no Doņecka. Vietējā valdība strādā labi. Katru nedēļu tiek noķerts pa kādam provokatoram, separātistam. Viņiem neļauj darīt to, kas notika Doņeckā un Luhanska,” stāsta, kāds cits students.

Ukrainas studenti uzsver, ka starptautiskās sarunas neko tā arī nav devušas un Krievija turpina savu slēpto agresiju pret kaimiņvalsti.

”Es dzīvoju Odesā. Tā ir pilsēta, kuru Putins sauc par ”problēmu pilsētu”. Odesas iedzīvotāji, gandrīz visi ir noskaņoti par labu Ukrainai,” stāsta studente, kura Latvijā ieradusies no Odesas.

Pērn internetu pāršalca video, kuru Ukrainas mākslinieki adresēja Krievijai, dziesmas vārdi bija skarbi – ”Mēs nekad vairs nebūsim brāļi”. To atzīst arī studenti, kas atbraukuši uz Rīgu.

Jauniešu mērķis ir iegūt labu izglītību un atgriezties Ukrainā, lai ar pamatīgu pieredzes bagāžu palīdzētu savai valstij atkopties no kara. Ukraiņi atzīst, ka vislielākā problēma viņu valstī ir korupcijas sērga. Tā saknes iedzinusi neticami dziļi, sevišķi valsts struktūrās, kur viss tiek izzagts. Tāpēc arī Ukrainas armija ir slikti ekipēta un spiesta ciest zaudējumus.

Jaunieši uzskata, ka Krievijai, visticamāk, izdosies atņemt vēl vairākas Ukrainai piederošas teritorijas un karš turpināsies ilgus gadus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas