Cik drošas Latvijai ir ekonomikā ieplūstošās ārvalstu investīcijas?

0 komentāri

Bankas “Citadele” pārdošana raisījusi diskusijas, cik drošas mūsu valstij ir ekonomikā ieplūstošās ārvalstu investīcijas. Atklājies, ka jau pirms vairākiem gadiem valdība uzdevusi izveidot īpašu komisiju, kurai investoru nodomi jāvērtē. Kas noticis ar Ekonomikas ministrijas veidoto darba grupu skaidroja LNT Ziņu žurnāliste Lāsma Grundule.

Pirms vairākiem gadiem ar valdības rīkojumu Ekonomikas ministrijas paspārnē zem slepenības zīmoga izveidota īpaša komisija. Tās uzdevums – vērtēt, cik drošas Latvijai ir mūsu ekonomikā ieplūstošās ārvalstu investīcijas. Tādu informāciju vakar LNT raidījumā ”Dombura studija” atklāja aizsardzības ministrs.

Taču par šādas komisijas pastāvēšanu īstas skaidrības nav ekonomikas ministram. Vjačeslavs Dombrovskis LNT Ziņām šodien pat nemācēja pateikt, ko viņa vadītās ministrijas paspārnē izveidotā komisija līdz šim paveikusi.

Ekonomikas ministrijas ierēdņi LNT Ziņām ne apstiprināja, ne noliedza, ka šāda darba grupa savulaik izveidota. Jautājums esot klasificēts kā slepens. Daudz vairāk par slepenās komisijas veidošanas iemesliem atminējās bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

Bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs noliedza Vējoņa vakar teikto, ka komisija darbu nebūtu sākusi. Turklāt Pūce domā, ka tās kapacitāte bija pietiekama lielu investīciju projektu vērtēšanā. Tam, ka valstij jāvērtē ārvalstu investoru nodomi, piekrīt arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Tā gan pati ar to nenodarbojas, jo aģentūras galvenais uzdevums ir investīciju piesaiste, tostarp arī no valstīm, kuras dažkārt ierautas politiskos konfliktos.

Latvijā ierasts, ka lielās ārvalstu investīcijas vērtē drošības iestādes. Šodien aptaujātie valdības pārstāvji LNT ziņām norādīja, ka lielas investīcijas mūsu valstī ieplūst reti, tādēļ īpašu formātu to vērtēšanai veidot nav nepieciešams.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas