Kaimiņu pārbūvētais balkons vai lodžija var apdraudēt drošību!

1 komentārs

Problēma ar lodžijām un balkoniem ir būtiska – tie mēdz būt pārbūvēti tā, ka jau apdraud drošību, noskaidrojis raidījums 900 Sekundes.

Turpmāk par patvaļīgu balkonu un lodžiju iestiklošanu vai pārbūvēšanu, iespējams, draudēs sods.
Taču tie, kuriem šobrīd jau ir šādi nelikumīgi pārmainīti balkoni, tomēr var mierīgi uzelpot – viņiem sods nebūs jāmaksā. Tiesa gan, savu redzējumu vēl nav sniegusi Ekonomikas ministrija.

Ideja par balkoniem un lodžijām izskanējusi gana skaļi, un tagad nav skaidrs, kā situāciju risināt. Rīgas būvvaldei šobrīd nav zināms, kā noteikt un pārbaudīt, kuri balkoni vai lodžijas būs bīstami. Taču par patvaļīgo būvniecību nākotnē Rīgas būvvalde rosina noteikt administratīvos sodus. Par to jau tagad dzīvokļu kooperatīvs Zolitūde saņem satrauktu iedzīvotāju jautājumus, gaidot lielāku skaidrību no atbildīgajiem.

Skaties foto:

Piemēram, dzīvokļu kooperatīva Zolitūde pārziņā ir 19 daudzdzīvokļu mājas Imantā. Daudzās no tām cilvēki dzīvo jau kopš 70. gadiem. Vecākā inženiere Natālija Upeniece stāsta, ka pēc katra finansiālajām un gaumes iespējām sastiklotie balkoni nereti balansē pat uz drošības robežas.

Natālija Upeniece, dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības Zolitūde vecākā inženiere: 

Ar balkoniem problēma ir tā, ka cilvēki nezina, ko un kā viņi tur stiklo. Tas notiek dažādi, dažkārt būvējot viņi saliek visādus smagus logus virsū, un tur ir liels risks.

Tagad nereti šādas patvaļas ķīlnieki ir cilvēki, kuri iegādājas dzīvokli ar aizstiklotu lodžiju vai balkonu, un nav nekādu dokumentu par balkona vai lodžijas likumību.

Jāatgādina, ka uzreiz pēc neatkarības atgūšanas valstī valdīja enerģētikas krīze, un valdība aicināja iedzīvotājus siltināt dzīvokļus, tostarp arī stiklojot balkonus un lodžijas, kā nu kurš prot.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

 • aksdjf
  0

  aksdjf

  Kāda jēga sodīt nākamaos stiklotājus padomju mājā, kuras fasāde jau ir neglābjami sabojāta, vēl bez RD budžeta pildīšanas? Ja vēl varētu saskaņot legāli, BET šobrīd, lai to izdarītu (laikam taču uz sava rēķina) jāuzprojektē fasāde un tās izmaiņas (VISAI mĀJAI) un jāpiedabū 50% + 1 īpašnieks parakstīties. Tas nav reāli mikrorajona mājā ar vairāk kā 100 dzīvokļiem.
  Ja jau fasāde tāpat ir sabojāta 90.tajos, ko tad mainīs tālāka "bojāšana"? Turklāt tagad modernie varianti, piemēram, bezrāmju stiklojums, padomju mājās varētu tikt atļauts vispār bez papildus atļauju saņemšanas, jo fasādes izskatu maina minimāli un ir salīdzinoši viegls.
  Ja tas būtu atļauts bez papildu dokumentu kārtošanas vai ja saskaņojumu būtu reāli iespējams dabūt (RD pat kādu nelielu nodevu kādu pārdesmit EUR apmērā varētu ievilkt budžetā), tad taču cilvēki saskaņotu, vismaz no jauna stiklojot.

  22.09.2015 08:11

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas