Artuss Kaimiņš: Zolitūdes lieta ir “nodragājusi Saeimas prestižu”

0 komentāri

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija ir jāizveido pēc iespējas operatīvāk, un tai ir jāsadarbojas arī ar Polijas parlamentu, uzskata no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) 12. Saeimā ievēlētais deputāts Arturs Kaimiņš.

Savukārt, runājot par jauno valdības spēku formēšanu, A. Kaimiņš sacīja, ka LRA secinājusi – “mēs vairāk varam, nekā nevaram”:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai padarītu komisijas darbu efektīvu, tai obligāti būtu jāsadarbojas ar Polijas parlamentu, ņemot vērā tā pieredzi ar Katiņas lietu un Polijā sagruvušo noliktavu, sacīja Kaimiņš. Jāsadarbojas arī ar Polijas bijušo premjerministru Donaldu Tusku, kurš “tagad strādās Eiropas Savienības līmenī”.

Taujāts, kā izmeklēšanas komisijas izveidei iegūs 34 deputātu parakstus, 12. Saeimā ievēlētais deputāts norādīja, ka to varētu parakstīt parlamentārieši no dažādiem politiskajiem spēkiem un galvenais jautājums šajā gadījumā būtu katra cilvēka sirdsapziņa. Zolitūdes lieta ir “nodragājusi Saeimas prestižu, un parlamentam vispār nav uzticības”, uzsvēra jaunais politiķis.

Kaimiņš novērojis, ka pirms vēlēšanām bijis klusums, bet pēc tām Zolitūdes lietā notikusi kustība un “pēkšņi ir saprasts, kuri ir vainīgie”.

Vaicāts par to, ka iepriekšējo izmeklēšanas komisiju ietekme bijusi maza un kur šoreiz būs atšķirība, Kaimiņš atbildēja: “Paskatīsimies. Domāju, ja klusiņām čiepst zem segas, tad ietekmes nav. Tas ir atkarīgs no attieksmes.” Politiķis norādīja, ka viņu ir ievēlējuši vairāk nekā 17 000 cilvēku, lai paustu šo pilsoņu intereses, un, ja viņu nedzirdēs, tad ir jāmaina sistēma.

12.Saeimā ievēlētais deputāts vēl nezina, vai pats gribēs vadīt izmeklēšanas komisiju, un šajā gadījumā izšķiroša būs potenciālo vadītāja amata kandidātu kompetence.

Divas citas Kaimiņa prioritātes ir likuma par lobēšanu pieņemšana un varas decentralizācijas īstenošana.

Jau vēstīts, ka 12. Saeimā visvairāk mandātu ieguvusi partija “Saskaņa” – 24 deputātu vietas. “Vienotība” jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, ZZS – 21, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 17 vietas. Mārtiņa Bondara vadītā LRA Saeimā ieguvusi astoņus deputāta mandātus, bet Sudrabas vadītā NSL – septiņus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas