Kādas kļūdas uz ceļa pieļauj reibumā esoši velosipēdisti?

0 komentāri

Statistikas dati liecina, ka reibumā esoši velobraucēji pērn bijuši iesaistīti 95 ceļu satiksmes negadījumos. 69 gadījumos no tiem cietuši cilvēki.

Pagājušogad uz Latvijas ceļiem pieķerti gandrīz 4000 iereibuši velosipēdisti, bet pirms 10 gadiem šis skaitlis bijis divreiz mazāks. Šogad trīs mēnešu laikā pieķerti jau gandrīz 600 iereibuši riteņbraucēji.

Gan pērn, gan aizpērn vairāk nekā puse no sodītajiem velosipēdistiem pie divriteņa stūres sēdušies stiprā – vairāk nekā pusotras promiles – alkohola reibumā.

Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts Oskars Irbītis LNT raidījumam 900 sekundes stāsta, kādas kļūdas parasti pieļauj velobraucēji, kuri pie divriteņa stūres sēdušies reibumā.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas