Kā veicināt veselīgu iemigšanu?

1 komentārs

Miega speciālisti norāda – cilvēkam vajadzētu iemigt apmēram 15 minūšu laikā, taču nesen veiktā apjomīgā aptaujā noskaidrots, ka liela daļa respondentu aizmigšanu gaida vismaz 30 minūtes.

Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš raidījumam 900 sekundes atzīst, ka insults, paaugstināts asinsspiediens un infarkts – tās ir lietas, kas cieši saistītas ar to, cik cilvēks guļ.

Ja cilvēks guļ mazāk par sešām stundām diennaktī, paaugstinās vairāki riska faktori – tostarp pēkšņas nāves risks.

Vanadziņš skaidro, ka ir dažas lietas, ko der atcerēties, ja ir vēlme uzlabot aizmigšanas procesu un miega kvalitāti.

Video

Plašāk par šo un citiem tematiem – ceturtdien plkst. 6.30 raidījumā 900 sekundes!

 

 

1 komentārs

TOP komentāri

  • Ēvalds
    0

    Ēvalds

    Vajag, ar aizvērtām acīm, risināt kādu domu kamolu. Piemēram, ko tu darītu ja vinnētu 5 miljonus eiro; ko tu darītu ja tev būtu mētelis, kas tevi padara neredzamu, utt. Man tas darbojas.

    14.04.2016 04:31

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas