Kā top krāšņākā un dārgākā sērijveida lelle Latvijā?

0 komentāri

Kupli, rakstaini svārki, baltas vilnas zeķes, ņieburs un krāšņs vainags. Tā nav kāda lepna kurzemniece, bet gan lelle vārdā Baiba. Autentiskā tautas tērpā ieģērbtā Baiba, šķiet, ir krāšņākā un jāteic arī dārgākā sērijveida lelle Latvijā.  Pircēji tās glabā kā vērtīgu mākslas darbu.

Padomju laikos slavenā lelle Baiba tika ražota plašajā fabrikā Straume. Mūsdienu Baibas top šaurā telpā mākslinieku namā Vecrīgā. Māksliniece Ieva Dāboliņa Baibas sāka darināt, jo vēlējās piepildīt savu bērnības sapni.

Katram apģērba gabalam savs skroderis. Vienas Baibas tērpa tapšanā piedalās seši mākslinieki.

Ņieburs top vienu darba dienu, villaine aizņem pat līdz trijām dienām, kopumā viena Baiba tiek apģērbta aptuveni divu nedēļu laikā. Tāpēc arī tās cena vairāk nekā 200 eiro.

Rūpes un mīlestība ir tiešām daudz ieguldīts. Piemēram, šī Baiba tiek ietērpta Nicas tautas tērpā, kas ir darināts viens pret vienu ar lielo tautas tērpu.

Piecu gadu laikā Ieva jau ir ietērpusi un pārdevusi aptuveni 100 Baibas. Tās aizceļojušas teju pa visiem pasaules kontinentiem.

Daļa leļļu, protams, paliek arī šeit Latvijā. Tā, lūk, Jūrmalniecei Antrai Baibu uzdāvināja vīrs kāzu jubilejā. Lai arī mājās ir trīs meitas šī lelle viņām nav pieejama.

Lellei Baiba šūdināti pieci krāšņi, atšķirīgi tautas tērpi – Zemgales, Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Augšzemes.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas