Jūrmala par 4 miljoniem plāno iegādāties Ķemeru sanatoriju

0 komentāri
Jūrmala par 4 miljoniem plāno iegādāties Ķemeru sanatoriju
FOTO: LETA

Vajadzības gadījumā Jūrmalas pašvaldība ir gatava iegādāties Ķemeru sanatoriju, tam atvēlot četrus miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Patlaban pašvaldība paļaujas, ka tiks atrasts stratēģisks investors – privāts saimnieks, kurš būs gatavs ieguldīt līdzekļus sanatorijas darbības atjaunošanā un jaunu darba vietu radīšanā. Kā pašvaldību informēja maksātnespējas administrators, kurš ir atbildīgs par kompleksa izsoles cenu un procedūru, – par Ķemeru sanatorijas iegādi joprojām esot nopietna interese no vairākiem potenciālajiem investoriem, un esot pamats uzskatīt, ka investoru interese rezultēsies konkrētā darījumā šā gada rudenī.

“Pašvaldība vēlas, lai kompleksam ir saimnieks, nevis pieļaut, lai kultūrvēsturisks mantojums aiziet nebūtībā. Ja būs tāda nepieciešamība, Jūrmalas pilsēta ir gatava glābt Ķemerus. Taču vēlreiz vēlamies uzsvērt, ka labākais iespējamais risinājums ir privāts investors, jo pašvaldība nevar nodarboties ar uzņēmējdarbību, tā varētu veikt vien ēkas iekonservēšanu, lai novērstu turpmākus bojājumus,” Jūrmalas pašvaldības nostāju pauž domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Ieva Aile.

Jūrmalas dome šajā pavasarī apstiprināja Ķemeru teritorijas attīstības vīziju, paredzot šādus infrastruktūras labiekārtošanas darbus – Ķemeru ūdens torņa restaurācija un rekonstrukcija, veidojot to kā tūrisma informācijas centru un visiem pieejamu skatu torni, Ķemeru vēsturiskā parka rekonstrukcija un labiekārtošana, daudzfunkcionāla dabas izglītības centra būvniecība Ķemeros. Nozīmīgas investīcijas paredzētas arī publiskās teritorijas labiekārtošanā un ielu rekonstrukcijā.

Jūrmalas pilsēta investīciju plānā 2014.gadam ir paredzējusi 4,2 miljonus eiro kompleksa iegādei, konservācijas darbiem un uzturēšanai, kā arī uzturēšanas līdzekļus, sākot ar 2015.gadu, 464,7 tūkstošu eiro apmērā.

Ķemeru nacionālā parka likums skaidri nosaka teritorijas dalījumu un funkcijas – vēsturiskās kūrorta teritorijas ir jāizmanto tūrismam un veselības aprūpei, piemēram, rehabilitācijas centra, kūrorta poliklīnikas, SPA viesnīcu un kūrortviesnīcu darbībai. Tas nozīmē, ka ar laiku pašvaldībai nāktos atgriezties pie investora meklējumiem, lai stiprinātu veselības tūrisma politiku un nodrošinātu leģendārās ārstniecības iestādes atjaunošanu Jūrmalā.

Ķemeru sanatorijas saglabāšana un attīstība ir viena no Jūrmalas pilsētas stratēģiskajām prioritātēm, jo jautājums skatāms ne vien no kultūrvēsturiskā aspekta, bet arī Ķemeru teritorijas attīstības kopumā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas