Junkurs atsakās no deputāta mandāta, paverot ceļu uz Saeimu Āboltiņai

3 komentāri

12. Saeimā no Vienotības saraksta ievēlētais Jānis Junkurs nolēmis atteikties no deputāta mandāta, tādējādi paverot ceļu uz Saeimu Vienotības līderei, Kurzemē uzreiz aiz strīpas palikušajai Solvitai Āboltiņai.

J. Junkurs no Saeimas deputāta mandāta atsakoties, jo esot saņēmis darba piedāvājumu ārpus Latvijas.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Saeimas vēlēšanās mazpazīstamais deputāts Jānis Junkurs ar partiju nesaskaņotas individuālās kampaņas dēļ atstāja ”aiz strīpas” partijas līderi Solvitu Āboltiņu. Pēc tam parlamentā viņš vairs nav redzēts. Īstas skaidrības, kas noticis ar deputātu un kad viņš varētu atgriezties darbā, Vienotības kolēģiem vēl pagājušās darba nedēļas beigās nav bijis.

J. Junkurs paziņojumā masu medijiem norāda, ka jau pirms vēlēšanām viņš esot apzinājies, cik mazas ir iespējas viņam tikt ievēlētam Saeimā, tāpēc vasarā sācis apzināt dažādas darba iespējas. Tagad, saņēmis, pēc paša domām, nepamatotus apvainojumus, viņš nolēmis pieņemt izteikto piedāvājumu strādāt ārpus Latvijas. J. Junkurs gan nemin, kas tas ir par piedāvājumu un kādi būs viņa turpmākie pienākumi.

“Uzskatu, ka mans lēmums ir koleģiāls attiecībā pret partijas biedriem un godīgs arī pret vēlētājiem,” raksta J. Junkurs. Viņš arī atvainojas tiem vēlētājiem, kuriem viņa pieņemtais lēmums vai izskanējušās runas ir likušas šaubīties par izvēli, vēlēšanās balsojot par Vienotību un viņu kā deputāta kandidātu. Neskatoties uz lēmumu atteikties no Saeimas deputāta mandāta, J. Junkurs joprojām palikšot uzticīgs Vienotībai un tās ideāliem, iespēju robežās cenšoties sniegt atbalstu Vienotībai un tās iniciatīvām Kurzemē.

J. Junkura vērtējumā, pēc Saeimas vēlēšanām ir izskanējušas dažādas spekulācijas un nepatiesi apgalvojumi par apstākļiem, kādos viņš tika ievēlēts Saeimā, un dažādi vērtējumi par viņa tiesībām pildīt Saeimas deputāta amata pienākumus. Kā ziņots, pēc vēlēšanām Junkurs saņēma partijas biedru kritiku par to, ka īstenojis individuālu un ar partiju nesaskaņotu vēlēšanu kampaņu, kas ļāvusi viņam iekļūt Saeimā un kas rada draudus, ka Vienotība var būt pārkāpusi priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus, tādējādi zaudējot ievērojamu valsts finansējumu partijai.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Jozis
  0

  Jozis

  Kurš par to šaubījās?

  28.10.2014 11:06

 • juris
  0

  juris

  Blēdīgs darījums."Vienotības"ierastā demagoģijas un sofisma akcija. Cilvēki izbrāķēja Āboltiņu, bet Vienotība atrod mahinācijas veidu kā iebīdīt atkal viņu Seimas krēslā.Vispār jau pati Vienotība dabūja vēlētāju balsis ne jau v;elētāju mīlestības pret to, dēļ, bet bailēs lai Latvijas ienaidnieki netiktu Saeimā un neizmainītu valsts konstitucionālo iekārtu.

  28.10.2014 10:53

 • Robis
  0

  Robis

  Lielāka cūcība vairs nevar būt!

  28.10.2014 10:25

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas