Jelgavnieki atzīmē pirmā Latvijas gaisa balona dienu

0 komentāri

Turot rokās balonus Pilsētas centrā pie Pētera akadēmijas šodien pulcējās vairāki desmiti jelgavnieku. Viņi bija sanākuši, lai godinātu 230 gadus senu notikumu.

Toreiz Jelgavas debesīs un arī pirmo reizi Latvijā tika aizlidināts balons jeb aerostats. Atšķirībā no mūsdienu baloniem, kas lido, jo ir pildīti ar hēliju, pirmo Latvijas balonu cēla uzsildīts gaiss.

Tas tika iepildīts balonā, kas esot bijis aptuveni 54 centimetrus diametrā.

Drīz pēc pirmā balona izgudrotājs Ernests Johans Bīnemanis izgatavoja arī otro balonu, kas jau bija krietni lielāks – aptuveni divus metrus diametrā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas