Jelgavas Pils salā mītošie savvaļas zirgi inficējušies ar bīstamu sērgu

0 komentāri

Ar bīstamu vīrusu inficējušies Jelgavas Pils salā mītošie savvaļas zirgi. Infekcijas dēļ gājuši bojā vairāki jaundzimušie kumeļi. Speciālisti gan atzīst, ka dažādas slimības zirgiem nav retums un ganāmpulku tas neapdraud.

Jelgavas panorāma jau 8 gadus nav iedomājama bez savvaļas zirgiem Pils salā. Diemžēl zirgiem mēdz gadīties arī slimības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī šis pavasaris nav bijis izņēmums, jo mitro un drēgno laikapstākļu, kā arī nepietiekošās barības dēļ zirgu ganāmpulkā izplatījies Herpes vīruss, kas ir īpaši bīstams grūsnām ķēvēm un jaundzimušiem kumeļiem.

Šoreiz gan vīruss Pils salā mītošos savvaļas zirgus bija skāris nopietni. No šopavasar piedzimušajiem 7 kumeļiem trīs nav izdzīvojuši. Taču tagad vīruss esot uzveikts.

Savvaļas zirgi šeit dzīvo jau astoņus gadus. Ja tiem Pils sala nebūtu pietiekami laba dzīvošanai, tie dotos meklēt citas ganības, taču tā nenotiek. Salas teritorija nav speciāli iežogota, tai brīvi var piekļūt cilvēki un iespējams tas arī ir vīrusa ievazāšanas veids.

Pirms 8 gadiem, lai neļautu Jelgavas pils salai aizaugt, tur tika ielaisti 13 savvaļas zirgi. Tagad ganāmpulks pieaudzis līdz 59 dzīvniekiem. Turklāt paredzams, ka tuvākajā laikā piedzims vēl 13 kumeļi.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas