Jelgavā kaimiņš no degošas ēkas izglābj vīrieti

0 komentāri

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 101 izsaukumu – 81 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 55 bija kūlas ugunsgrēki, un 12 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks.

Plkst. 9.04 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Apoga ielu Jelgavā, kur dega vasarnīca. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka māja 40 kvadrātmetru platībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirms VUGD ierašanās kaimiņš no degošās ēkas izglāba apmēram 54 gadus vecu vīrieti, kurš bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts. Ugunsgrēkā gāja bojā mazs kucēns.

Tāpat VUGD saņēma izsaukumu uz Skrundas novada Skrundas pagastu, kur saimniecības ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem, ēka dega ar atklātu liesmu 144 m² platībā, un tai bija iebrucis jumts. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām izglābt blakus esošo dzīvojamo māju un pirti. Ugunsgrēkā sadega 40 vistas.

Tāpat saņemts izsaukums uz Stīpnieku ceļu Mārupē, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega divstāvu ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu servisa ēka ar piebūvi. Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atradās apmēram divu kilometru attālumā.

Līdzās tam blakus degošajai ēkai atradās ēka ar eļļas mucām, kuras vajadzēja aizsargāt no liesmām, lai nepieļautu to uzliesmošanu.

Arī vakar ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst kūlas ugunsgrēkus – reģistrēti 55 pērnās zāles ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk kā 150 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:

  • 40 hektāri – Ludzas novada Isnaudas pagastā;
  • 20 hektāri – Bauskas novada Brunavas pagastā;
  • 10 hektāri – Rēzeknes novada Ozolaines pagastā;
  • 8 hektāri – Limbažu novada Pāles pagastā un Daugavpils novada Maļinovas pagastā;
  • 7 hektāri – Kleistu ielā Rīgā, Ķekavas novada Ķekavas pagastā;
  • 5 hektāri – Daugavpils novada Tabores pagastā un Rēzeknes novada Lūznavas pagastā.

Ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud ne tikai cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī rada būtisku kaitējumu dabai!

Pagājušajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji arī devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, malka, kūdra, koks, dators, sadzīves mantas, kokmateriāli, jaunaudze, elektriskā plīts, divas vieglās automašīnas, divas siltumnīcas, ēkas siena, dārza māja, saimniecības ēka, neapsaimniekota ēka, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Līdztekus vakar ugunsdzēsēji devās palīgā arī nelaimē nokļuvušam bebram, kurš Saules ielā Madonā bija iekritis apmēram 2 metrus dziļā bedrē – ugunsdzēsēji glābēji dzīvnieku izcēla un palaida brīvībā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas