Jaunsleinis: Latvijas veiksmes stāsts novedis iedzīvotājus nabadzībā

0 komentāri

Latvijas iedzīvotāji apmaiņā pret plaši izslavēto ”Latvijas veiksmes stāstu” ir ieslīgusi nabadzībā, pauda Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Ieviešot taupības pasākumus krīzes laikā, amatpersonas varēja paredzēt šādu nabadzības scenāriju, norādīja A. Jaunsleins.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis:

Tas, ko sauc par veiksmes stāstu, mums izmaksāja ar cilvēku aizbraukšanu un iedzīvotāju dzīves līmeņa pamatīgu kritumu.

Latvijā jaunais aprēķinātais minimālā ienākuma līmenis ir 129 eiro vienam ģimenes loceklim, tā trešdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis. Tiek plānots šo minimāla ienākuma līmeni ieviest no 2017. gada 1. janvāra.

Pagaidām nav skaidrs, vai iecere, kas izteikta priekšvēlēšanu gaisotnē, vispār ir īstenojama, jo tā prasa ievērojamu finansējumu – no 190 līdz 260 miljoniem eiro gadā.

Līdz ar jauna minimālā ienākumu līmeņa noteikšanu Labklājības ministrija (LM) piedāvā veikt izmaiņas arī minimālās pensijas un ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma apmēros.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas