Jaunsardzes stiprināšanai plānots tērēt 5 miljonus eiro

0 komentāri

Nākamajos četros gados Jaunsardzes stiprināšanai plānots tērēt 5 miljonus eiro. Aizsardzības ministrijas mērķis ir jaunsargu skaitu dubultot. Pēdējo gadu laikā aizvien vairāk jauniešu izrāda interesi par šo kustību un arī šogad valsts svētkos – tūkstošiem jaunsargu piedalās valsts svētku pasākumos.

Sadarbībā ar bruņotajiem spēkiem Latvijas dzimšanas dienu šodien svinēja Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uz Latvijas proklamēšanas 96. gadadienai veltīto svinīgo pasākumu Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas audzēkņi pulcējās pagalmā. Skolēnus uzrunāja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Pēc svinīgās daļas skolēni kopā ar jaunsargiem piedalījās militārajās stafetēs.

Pēc aizsardzības ministra teiktā, nākamajos gados, jaunsargu skaitu plānots ievērojami palielināt – līdz 9 500 un vēl vairāk.

Nākamo četru gadu gadu laikā – līdz Latvijas simtgadei – jaunsardzes stiprināšanai plānots ieguldīt aptuveni 5 miljonus eiro. Līdzekļi nepieciešami galvenokārt materiāli tehnisko līdzekļu nodrošināšanai, lai varētu pilnvērtīgi veikt apmācību.

Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā jaunsardzes tradīcijas aizsākās 1993. gadā un ir vienas no stiprākajām galvaspilsētā. Pie tā nopelni ir skolas direktorei, kas šajā amatā ir 21 gadu.

Jaunsargos var iestāties ikviens jaunietis vecumā no 10 līdz 21 gadiem. Vienīgā obligātā prasība ir valsts valodas zināšana.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas