Jauns Laimes indeksa rekords: cilvēki Latvijā laimīgāki nekā jebkad

2 komentāri

Par spīti ikdienā bieži piesauktajām problēmām visdažādākajās jomās, šogad Latvijas iedzīvotāju Laimes indekss sasniedzis rekordaugstu līmeni. Par to liecina ikgadējais LNT Ziņu un pētījumu kompānijas SKDS īpašais valsts svētkiem veltītais pētījums.

Salīdzinot datus kopš 2010. gada, var redzēt, ka tobrīd, ekonomiskās krīzes laikā, indekss bija 15,5 punktu līmenī. Gadu gaitā tas ar atsevišķiem kritieniem pakāpeniski audzis un šogad sasniedzis līdz šim augstāko līmeni – 43,1 punktu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēsturiski augstākā laimes izjūta vērojama tieši pēdējos trīs gados, un indeksa rādītāji apliecina, ka sabiedrība kopumā ir atkopusies no krīzes sekām. Sociologs, SKDS direktors Arnis Kaktiņš vērtē, ka situācija ar materiālo labklājību Latvijā patlaban nav nemaz tik slikta, kā dažkārt gribētos domāt vai kā mānāmies paši sev par to, kādā šeit esam trūkumā.

”No otras puses, jādomā, ka varbūt tie lielākie rūgumpodi pēdējo desmit gadu laikā Latviju ir atstājuši un tagad rūgst un pauž savu neapmierinātību, strādājot Īrijā vai Anglijā,” vērtēja Kaktiņš.

Šā gada Laimes indeksa aptaujā arī atklājās, ka laimīgākie cilvēki valstī patlaban ir skolēni un studenti – 97% ir norādījuši, ka ir laimīgi vai drīzāk laimīgi. Kopumā laimīgākas ir sievietes, gados jaunāki cilvēki, kā arī nedaudz laimīgāki jūtas tie, kas dzīvo Rīgā.

Foto

2 komentāri

TOP komentāri

 • Z
  +1

  Z

  Ziemžēl liela daļa tikai zina kā vaidēt un gausties. Ja tev laime asociējas tikai ar naudu, tad man tevis žēl

  05.05.2016 17:22

 • es
  0

  es

  Laimīgi jūtas tie kam daudz naudas.Latvijā vidējo algu rēķina pēc pilsētas labajām naudiņām.
  Un diezvai no zemām algām jūtamies laimīgi.Latu alga bija tāda pati lā tagad eiro

  04.05.2016 21:52

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas